Вицове » Пътуване

Вицове за пътуване

В тази категория има 1607 вица, разпределени в 108 под-страници.

Оценка: 3 от възможни 10 - общо: 8808

Във влак пътували лисицата, вълка, и други горски животни. По едно време влиза зайчето с една бухалка и пита:
- Има ли тарикати?
Всички мълчат и зайчето казало:
- Дайте тогава по 2 лв.
След малко се върнало пак и попитало:
- Има ли тарикати?
Пак мълчали всички.
- Тогава дайте по 2 лв.
Така няколко пъти, но на животните им писнало и когато дошло пак вълка станал и извикал:
- Има тарикати.
Тогава зад заека се показала мечката и казала:
- За тарикати по 4 лв.

Добавен преди 12 години 3 Преглед

Животните от гората пътували с влак до училището. Веднъж другите животни решили да скрият чантата на баба Меца. Тя като видяла, че я няма много се ядосала и извикала:
- Веднага ми върнете чантата!
- Няма да ти я върнем!
- Върнете ми я веднага!
- Няма да ти я върнем!
- Върнете ми я да не стане като миналия път!
Животните се уплашили, върнали я и я попитали:
- Ама бабо Мецо, какво стана миналия път?
- Ами не ми я върнаха...

Добавен преди 12 години 5 Преглед

Заекът и мечокът пътуват заедно във влака. По едно време във вагона влиза кондукторът и почва да проверява билетите. Мечокът се шашка:
- Ами сега, аз съм без билет...
- Аз пък си имам - радва се заекът.
- Защо не ми го дадеш на мене да го покажа, а ти ще се скриеш в джоба ми докато мине проверката? - предлага мечката.
Навива се заека, скрива се. Идва кондукторът. Перфорира билета и пита мечока:
- А какво е това в джоба ти?
Мечока се тупа силно по джоба, вади заека оттам и казва:
- А, нищо особено, снимката на един приятел...

Добавен преди 12 години 2 Преглед

Един габровец пътувал с влак от София към Габрово, но на всяка гара слизал да си купи билет. Попитали го:
- Защо слизате на всяка гара и си купувате билети, a не си купите билет направо эа Габрово?
Той отвърнал:
- Ами, докторът ми каза, че съм тежко болен и сигурно няма да оживея до там, заради това реших да спестя малко пари...

Добавен преди 12 години 12 Преглед

Габровец пътувал със семейството си за София. Щом навлезли в столичната гара, наредил:
- Грабвайте багажа и да вървим в коридора на първа класа. Нека посрещачите ни видят откъде слизаме.

Добавен преди 12 години 1 Преглед

Един габровец пътувал с влак от София към Габрово, но на всяка гара слизал да си купи билет. Попитали го:
- Защо слизате на всяка гара и си купувате билети, a не си купите билет направо эа Габрово?
Той отвърнал:
- Ами, докторът ми каза, че съм тежко болен и сигурно няма да оживея до там, заради това реших да спестя малко пари.

Добавен преди 12 години 4 Преглед

В купето на влак пътуват двама - единият е циганин. Другият си бил купил диня, като ожаднее, да си разкваси устата. След време той извадил нож и започнал да реже динята. Циганинът потрил ръце и казал:
-А, бате, диня ли ще ядем?
Другият го погледнал под вежди и промърморил:
-Ще яде, ама само един.
Циганинът се учудил:
-А, бате, ти що няма да ядеш?!

Добавен преди 12 години 7 Преглед

В трамвая влиза циганин, застава до някакъв военен и без да иска му стъпва на крака. Военният невъзмутимо стои и отвреме-навреме поглежда ту часовника си, ту циганина. По едно време се обръща и му трясва един по муцуната. От съседната седалка скача един човек и също трясва една на циганина. Става скандал и тримата ги прибират в полицията.
Следователят ги разпитва.
Циганинът:
- Нищо не разбирам! Качвам се в трамвая и един военен ме тресна по мутрата, после пък някакъв друг човек стана от една седалка и също ме тресна.
Военният:
- Пътувам си аз спокойно в трамвая. По едно време се качва някакъв циганин и ми стъпва на крака. Помислих си, че ако до пет минути не си махне крака, ще го тресна по мутрата.
Другият побойник:
- Гледам седи един военен, гледа си часовника, гледа циганина, гледа пак часовника, гледа пак циганина и изведнъж му тресва един по мутрата. Ами, помислих си - почна се...

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Пътуват Асан и Айшето във влак сами в купето.
По едно време вратата се отваря и на входа застава двуметров негър, гледайки изпитателно.
Асан се шмугва покрай него и отива във вагон-ресторанта, цяла нощ яде и пие. Връща се на сутринта в купето и Айшето го посреща с думите:
- Айде бе Асан, къде бил, тоз негър отпред слагал, отзад слагал, в уста слагал...
- А-а-а, аз още кат влезнал си казах, тоз ше е*е някой...

Добавен преди 12 години 7 Преглед

В автобус пътуват баща, майка и десетгодишният им син. Любопитното момченце гледа навън и съобщава:
- Мамо, виж - крава! Мамо, виж - дърво! Мамо, виж - щъркел! Тате, виж - блондинка!

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Майка с бебе пътува във рейса. Детето станало неспокойно и започнало да плаче. Майката започнала да го кърми, но то упорствало.
- Яж мама, защото ще я дам на чичкото!
Минало малко време и човекът до нея не се стърпял и казал:
- Госпожо, ако ще я давате, давайте я, защото вече трета спирка изпускам!

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Майка пътува с детето си в автобус и дълго време не реагира на това, че детето бърше с близалката си палтото на жената пред тях.
Накрая казва:
- Недей миличко, ще стане цялата в косми.

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Семейство пътува с влак. Малкото момченце гледа през прозореца.
- Мамо, мамо - виж конче!
- Мамо, мамо - виж стадо овчици!
- Мамо, мамо - виж горичка!
- Тате, тате - виж блондинка...

Добавен преди 12 години 4 Преглед

Едно семейство пътува с кола. Бащата пита малкия син:
- Искаш ли да отидем на Дупница?
Синчето заревало.
- Защо плачеш?-попитал бащата.
- Еми,...не ми се дупи!

Добавен преди 12 години 0 Преглед

В московското метро пътува майка с детенце на 4-5 години. Близо до тях пътувал африкански студент. Детенцето забелязало, че той е черен и възкликнало:
- Мама, мама, смотри - обезяна!
Негърът се обидил, че са го взели за маймуна и отвърнал на чист руски език:
- Я не обезяна, я тоже человек как вы!
А детенцето, възторжено:
- Мама, мама, обезяна и говорит!

Добавен преди 12 години 0 Преглед