Вицове за пътуване
В тази категория има 1607 вица, разпределени в 108 под-страници.
Две блондинки се срещат на спирката. Едната пита:
- Кой автобус чакаш?
- Двойката, а ти?
- А пък аз двадесет и две.
Двете в един глас:
- Супер ще пътуваме заедно!!!
Две бабички пътуват с автобус. Едната държи букет цветя. Другата я погледнала и попитала:
- Ти на къде с тез цветя?
- На гробищата!
- Ама, завинаги или ще се връщаш?
Един син искал да попътува, да познае света, да опознае жените и дълго време мислил как да го каже на баща си, за на не остави в него лошо впечатление.
Един ден погледнал баща си в очите и задъхано издекламирал:
- Тате, аз искам да пътувам много, да съм всеки ден в различне град, да спя в хубави хотели, с непознати жени - и по-стари и по-млади от мен, да правим оргии, да не се обвързвам, а само да се наслаждавам на живота си всеки ден да бъда с различна жена и затова заминавам. Не искам да те разстройвам с това и те моля да не се опитваш да ме спираш, защото съм решил твърдо.
Бащата обгърнал раменете на сина си и му казал:
- Сине, аз не искам да те спирам, искам само да ме вземеш със себе си...
В купе на влак пътуват млад евреин и равин. По едно време младият пита равина колко е часа, но равинът не отговаря. След половин час еврейчето пак пита равина за часа и той пак не отговаря. Когато слизат от влака равинът казва:
- Шест и половина.
- Но защо ми казвате чак сега, след като аз ви питах преди няколко часа? - пита еврейчето.
- Ами виж сега, мойто момче, ако ти бях казал когато ме попита, щяхме след това да завържем разговор, щях да те поканя в къщи и да те запозная с жена ми и дъщеря ми. Ти щеше да се влюбиш в дъщеря ми и след време да се ожените. А аз не искам дъщеря ми да се ожени за някой, който дори няма часовник!
Жена пътува в препълнен автобус. Внезапно си бърка в чантата и казва:
-Яйцата,...чадъра,... перуката....Всичко е тук.
След известно време пак притеснена си бърка в чантата:
-Яйцата,...чадъра,... перуката....Да, всичко съм взела.
Отекчен мъж до нея и казва:
- Госпожо, престанете да ми бъркате в гащите, забравила сте си ЧАНТАТА!
В един автомобил пътуват борец, бизнесмен и програмист. Колата се повредила в една затънтена селска местност - ни напред, ни назад. Първи се намесил бореца - вади мобифон и казва:
- Ей сега ше врътнем една шайба на наште момчета, само кажете каква да е новата кола: Мерцедес, БМВ, нещо друго?
Обадил се и бизнесмена, със следното предложение:
- Дайте, да продадем тази кола на местното население, на бързо с парите регистрираме едно АД от много закрит тип, продаваме акциите на местните жители, със събраните пари си купуваме нова кола и заминаваме? Ще стане за нула време!
А програмиста смутено се обажда от задната седалка:
- Може би ако слезем и отново се качим, ще запали?
В едно купе пътуват четирима юзери. Всеки от тях има по един билет. В съседното купе, пътуват четирима системни програмисти. Имат един билет за четиримата. Очаква се да премине контрола. Системните програмисти се скриват в тоалетната на вагона, контрольора проверява билетите на юзерите, стига до тоалетната, тропа, от там се подава една ръка с билет, контрольора го проверява и продължава.
Същите две компании се връщат с влака. Този път четиримата юзери имат един билет за всички, а системните програмисти нямат нито един. Отново се очаква контрола. Юзерите, се скриват в тоалетната, системните програмисти тропат на вратата, един от юзерите подава билета, системните програмисти го взимат и се скриват в другата тоалетна. Минава контрольора...Извод:
Не всеки алгоритъм, разработен от системните програмисти, е подходящ за юзерите!
В един вагон пътуват четирима програмисти и четирима потребители. Потребителите имат четири билета - за всеки по един, а програмистите - само един. Идва моментът да се проверяват билетите. Програмистите се затварят в тоалетната, идва кондукторът, почуква на вратата, от тесния процеп се протяга една ръка и подава билет. Кондукторът отминава. Потребителите виждат всичко това и естествено завиждат на програмистите.Идва време да се връщат обратно и отново четиримата програмисти и четиримата потребители пътуват заедно. Този път обаче потребителите имат общо един билет, а програмистите са без билет. Ето че пак идва моментът за проверка на билетите. Потребителите бързо се шмугват в тоалетната. В това време идва един от програмистите и почуква на вратата. Веднага му подават билета, той го взима и светкавично програмистите се затварят в другата тоалетна. В това време идва кондукторът...
Бойко Борисов пътува към поредното показно убийство и се опитва да разсъждава:
- Размирици имало...?! Нас ни карат да направим наредба против тероризма, а тя каква стана - направихме наръчник на терориста...
Пиян пътува в автобус и се опитва да завърже разговор.
- Хубаво време, а?
Никой не отговаря.
- Май пролетта е дошла...
Никой не отговаря.
- А слънцето как грее!
Пак никой не отговаря.
- Е, като няма никой, да взема да се изпикая...
Пиян мъж пътува в автобус. Една жена му казва:
- Вие сте пиян!
- И какво от това? А вие пък сте грозна!
- И какво от това? - казва жената.
- Това, че аз утре ще изтрезнея, а Вие ще си останете грозна!
Откровението на пияницата:
- За пиенето съществуват разни причини: помен, празник, среща, изпращане, пътуване, сватба, развод, студ, лов, нова година, оздравяване, мъка, чувство за вина, прощъпулник, награждаване, нова служба, успех, триумф, фиаско. И просто пиене без причина!
Пиян пътува в автобуса. Възмутена лелка му прави замележка:
- Господине, Вие сте пиян!
Мъжът отговаря:
- Знам, а Вие сте грозна!
Жената ехидно:
- Е и?
- Е и... Утре аз ще изтрезнея, но Вие ще си останете грозна...
В едно купе пътуват от Москва за Магадан рускиня и грузинец. На втория ден грузинецът предлага.
- Слушай дорогая, я тебе загадку загадаю. Если угадаещ петдесят рублей дам. Если нет я тебе трахну. (чукам)
- Хорошо, давай.
- Маленкое кругленкое сьедобное. Что это?
- Не знаю!..
Изчукал я...
На следващия ден грузинецът отново предлага същата гатанка на рускинята.
- Маленкое, красное, съедобное, под водкой идет, из Болгарии часто привозят.
- Не знаю!
След няколко дни минава кондукторът и вижда следната картина.
Грузинецът е коленичил, протегнал умоляващо ръце към рускинята и повтаря.
- Помидор, помидор понимаеш.
- НЕ знаю!.....
Слаботелесен пътува със самолет, а до него на седалката спи як мъж. На хилавия му става лошо, обаче го е страх да стане - да не събуди якия, и си трае.
По едно време обаче не издържал и - буаааа! - повърнал право на корема на дебелака. Оня веднага се събудил и почнал да се оглежда грозно да разбере какво става.
А хилавия му вика съчувствено:
- А, добре че се събудихте, господине! По-добре ли ви е вече? Как се уплаших за вас само, като повърнахте насън!
