Вицове » Пътуване

Вицове за пътуване

В тази категория има 1607 вица, разпределени в 108 под-страници.

Оценка: 3 от възможни 10 - общо: 8808

Човек пътува през пустинята на камила. Изведнъж камилата си изкълчила крака. "Е, това беше - помислил си човекът - тука си и загинах в тая пустиня".
Изведнъж гледа табела "Ремонт на камили". Издърпал той камилата някак си до работилницата. Гледа отвън стои механик.
Човекът:
- Камилата ми си изкълчи крака!
Механикът:
- На канала!
Замъква човекът камилата и я качва на канала. Механикът се приближава, взема две тухли и трясва с тях камилата по яйцата. Камилата надава вик и изчезва със светлинна скорост.
Мъжът:
- Кво направи бе? Как ще я стигна сега тая камила...
Механикът:
- На канала!

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Пътува пиратски кораб през океана и изведнъж насреща му - френски галеон. Юнгата пита капитана:
- Капитане, какво ще правим?
- Дай ми червената риза, ще се бием.
Нападат галеона, превземат го. На следващият ден насреща им - английска фрегата. Юнгата пак пита капитана:
- Капитане, какво ще правим?
- Дай червената риза и пак ще се бием.
Пак се били и пак победили.
Юнгата от любопитство попитал капитана:
- Абе капитане, каква е тази червена риза, та винаги като я облечете побеждаваме?
- Ами нося я за да повдигам духа на екипажа. Когато някой ме рани да не си личи, и вие да не се шашкате и да продължавате да се биете.
Минало се още време, насреща им - Испанската Армада. Идва юнгата целия жълт от страх. Пита капитана:
- Ка-ка-ка-кап-капитане, да нося ли-ли червената ри-риза?
- Д-да, но първо ми дай кафявите панталони...

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Виктор Юго пътувал из Франция. В едно село му поискали паспорта и полицаят го попитал с какво се занимава:
- Ами, аз пиша - отговорил писателят.
- Аз не ви питам дали можете да пишете, а как печелите средства, за да живеете?
- Моите средства са в перото.
Полицаят се обърнал към чиновника си и му казал:
- Запишете! Виктор Юго - търговец на пера.

Добавен преди 12 години 1 Преглед

След пищната сватбена церемония лорд Джон със съпругата си пътува в открита карета към Лондонския си апартамент.
- Милорд, Вие истински джентълмен ли сте?
- Но, миледи! Вие ме обиждате! Ако не бяхте дама и още повече моя съпруга, то аз...
- В такъв случай, бихте ли ми дали честната си дума на истински джентълмен, че ако Ви разкрия една неприятна истина, Вие няма да ми се разсърдите?
- Давам Ви я, миледи!
- Милорд, Вашия най-добър приятел - полковник Хигинс, преди да замине за Индия, спа с мен и... татуира образа си върху лявата ми гърда...
Лордът преглъща и нищо не казва - дал е дума.
Продължават пътуването. Лордът дава вид, че нищо не се е случило.
- Милорд, бихте ли ми дали честната си дума на истински джентълмен, че ако Ви разкрия още една неприятна истина, Вие няма да ми се разсърдите ?
Лорд Джон се замислил: "По-лошо от това? Защо не!"
- Давам Ви я, миледи!
- Милорд, Вашия добър приятел майор Уолъс, преди да замине за Южна Африка, спа с мен и... татуира образа си върху дясната ми гърда...
Лордът гордо обръща глава на другата страна и след малко започва неудържимо да се смее.
- Милорд!
- Ха, ха, ха...
- Милорд, бихте ли ми обяснили какво толкова смешно има!
- Миледи, представих си, с какво удоволствие ще им смачкам физиономиите...

Добавен преди 12 години 2 Преглед

Гаргата и Баба Меца пътуват заедно в самолет, но гаргата през цялото време подскача и се тръшка по седалката.
- Какво правиш? - попитала я Баба Меца.
- Еб*вам се - рекла гаргата.
На Баба Меца й харесало и решила и тя да се изебава. Подскочила, тръшнала се на седалката и самолетът тръгнал да пада. Гаргата я попитала:
- Бабо Мецо, ти имаш ли си крилца?
- Не.
- Ми тогава к`во се еб*ваш? - рекла гаргата и излетяла през прозореца.

Добавен преди 12 години 2 Преглед

Във влака пътували, българин, французин, американец и една блондинка. По време блондинката, без да иска, се изпърдяла. Французина, като джентълмен, поел отговорност и се извинил - уж, че е бил той. След малко блондинката отново се изпърдяла. Американецена се проявил и той като дженталмен и се извинил. Дошло време българинът да слиза от влака. Спрял се на вратата на купето и се обърнал към пътуващите:
- Господа, ако след малко госпожицата се насере, да знаете, че съм аз.

Добавен преди 12 години 1 Преглед

Един човек имал много въшки и отишъл за съвет при лекар.
- Докторе, какво да правя? Изтормозиха ме тия въшки!
- Ето ти едно мазило. Ще се намажеш и готово.
- Ама, то много скъпо бе, докторе! Нямаш ли нещо по-евтинко?
- Няма... Ама да ти кажа, сещам се за един безплатен начин да се отървеш от въшките. Като пътуваш в градския рейс, трябва да намериш някой по-въшлив и от тебе. Долепяш глава до неговата, твоите въшки ще се сбият с неговите, ония ще изтрепят твоите и си готов.
Така и направил човекът - намерил някаква въшлива жена, долепил глава до нейната, чул някакво шумолене в косата си и си казал:
- "Край! Отървах се!"
Прибира се вечерта у тях, ляга си да спи и чува в косата си въшките да си говорят:
- Ех, каква битка беше само! 50 от нашите загинаха! Ама взехме 200 пленници!

Добавен преди 12 години 1 Преглед

На тема Ирак... Буш лети в самолет и му се струва, че пътуването е много дълго. Отива в пилотската кабина и пита:
- А много време ли ни остава, докато кацнем?
Пилотът отговаря:
- Някъде към 15 минути, ако е рекъл Аллах...

Добавен преди 12 години 5 Преглед

Една мутра пътува със своя джип. На пътя му изскача стадо овце. Мутрата ядосан спира и се развиква на овчаря:
- Сега, ако не познаеш какъв съм, ще ти взема една овца!
- Ти си бизнесмен - казал овчарят.
- Не е вярно. Давам ти втори шанс.
- Ами... ти си банкер.
- Пак не позна - казала мутрата и сложила една овца в багажника.
- Ааа - обадил се овчарят - ти си мутра!
- Как позна? - попитал оня учудено.
- Ами от цяло стадо овце баш кучето взе!

Добавен преди 12 години 5 Преглед

Пътува си борче с BMW-то и гледа двама колеги влачат под мишниците трети.
- К`во стана бе, брато?
- Карай, карай, ще се оправим!
- Не бе, да ви помогна, ако трябва!
- Нема страшно, брато. На Пешо му се строши колата, та сега го учим да ходи...

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Двама борци пътуват по магистралата. Единият казва:
- А, ето я табелата. Завий сега на дясно!
- А-а-а, аз вече на табели не вярвам! - отговорил другият борец - Вчера гледам на една табела пише "Жени". Влизам, гледам, а то... тоалетна!

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Старшина Велков:
- Пътуването с войскови камион става само по един начин: В камиона не се пуши, не се накланя през каросерията, не се подсвирква на минаващи девойки! Само се седи и се пътува с камион.

Добавен преди 12 години 3 Преглед

Из ученическо съчинение:
"Графинята пътувала в карета с надигната и сгъната на хармоника задна част."

Добавен преди 12 години 1 Преглед

На двама студенти по атомна физика им предстоял изпит. Досега имали само шестици, така че били уверени в знанията си и не си и помислили да учат или преговарят нощта преди изпита, ами отишли на купон и здравата се напили. На другия ден се събуждат двамата, естествено отдавна са пропуснали изпита и като знаели какво ще ги направят родителите им като разберат, отишли да се молят на главния изпитващ. Почнали да лъжат, че са пътували надалече, но на връщане били спукали гума, а нямали резервна, така че трябвало да се връщат на стоп... И още сума ти глупости, докато най-накрая склонили изпитващия да им даде втори шанс. И наистина се появили подготвени, дето се вика били изяли учебниците с кориците. Сложили ги в две отделни стаи сами и им дали изпитната работа. Първи въпрос, 5 точки: "От какво е изградено ядрото на атома?". Хехе, това е супер лесно, мислят си те. Втори въпрос, 95 точки: "Коя гума?"

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Пътували, в едно купе семейство- мъж, жена, двете им деца и още един пътник.
Пътникът през цялото време поглеждал ту жената, ту двете деца. В един момент попитал мъжа:
- Извинете, децата ви не са ли близнаци?
- Не! Не са!
След няколко минути взиране оня пита отново:
- Абе, все пак, децата ви не са ли близнаци?
- Не! Не са близнаци!
След още няколко минути взиране и невероятно учуден тон, той попитал пак:
- Наистина ли не са близнаци?
- Не! Не са близнаци! Имат пет години разлика.
По едно време мъжете излезли в коридора да пушат и пътника отново запитал:
- А бе тези деца не са ли близнаци?
- Не са, по дяволите. Нали ти казах, че имат пет години разлика.
- И какво, искаш да кажеш, че тая си я чукал два пъти!!!

Добавен преди 12 години 1 Преглед