Вицове за пътуване
В тази категория има 1607 вица, разпределени в 108 под-страници.
- Напредваш ли, напредваш ли в шофирането?
- Разбира се. Пътищата постепенно започват да водят в тази посока, в която пътувам.
Паднала е гъста мъгла. Шофьор се лепва за една кола и си кара спокойно. В един момент първата кола спира, спира и той. Шофьорът на първата кола я изгасва, слиза, оглежда я, после започва да рови в багажника. Вторият шофьор губи търпение:
- Извинявайте, ще пътувате ли?
- Не, аз съм в гаража си.
Знаете ли приликата и разликата между студентите в София и депутатите? Приликата е, че и двете групи пътуват с 280. Само че, студентите пътуват с автобус 280, а депутатите с 280-S /мерцедес/.
Едно двадесетгодишно момиче чакало на стоп.
Малко по-надолу чакала една баба, също да пътува на стоп.
Шофьора на един мерцедес подминал младото момиче и спрял при бабата.
По пътя тя не издържала и попитала:
- А бе баби, защо качи мен старата жена, а остави хубавото младо момиче да чака?
Шофьора отговорил:
- Ами бабо хубавото младо момиче пак ще ми падне, но ти ако умреш утре ще съм те пропуснал!
Кореспондент на вестник пише статия за живота на ловците в Африка. При едно от пътуванията си попада на ловец-любител.
- Извинете, искам да ви задам един въпрос. Отдавна ли ходите на лов за слонове?
- А, не. Съвсем отскоро. Всъщност, дойдох тук на лов за пеперуди, обаче още на първия ден си загубих очилата...
Две блондинки чакат на спирката.Едната пита:
-Извинете, кой автобус чакате?
-5-тицата, а вие?
-1-ницата.
Идва автобус с номер 15.
-Чудесно-рекла първата-ще пътуваме заедно.
Пътуват в самолет един английски лъв и едно българско куче. Лъвът казал:
- I love you!
Кучето отговорило:
- I kuchu!
- Тате, баба наистина ли ще пътува с този влак?
- Стига си говорил, сине, развивай релсата!
Редник, старшина и полковник пътуват през нощта за извънредна проверка.
Редникът кара джипа и по едно време тихо прошепва:
- Г-н старшина, наближаваме обекта.
Старшината се обръща към полковника също шепнейки:
- Г-н полковник, наближаваме обекта.
Полковникът шепне:
- Добре, но защо шепнем? Нали сме в джипа.
Старшината пита редника:
- Редник, защо шепнем?
- Защото ме боли гърлото!
Един полицай си пътувал с колата и си слушал радио. По едно време по радиото съобщили:
- Вие слушате радио 'Минус'.
А той си казал:
- Баси, тези от къде знаят какво слушам аз?
- Напредваш ли, напредваш ли в шофирането?
- Разбира се. Пътищата постепенно започват да водят в тази посока, в която пътувам.
- Моля ви, по-внимателно! - обръща се пътник към машиниста.
- Повръщам когато пътувам с влак!
- Не се притеснявайте, аз също! - отговорил машинистът.
Пътуват Асан и Айшето във влак сами в купето.
По едно време вратата се отваря и на входа застава двуметров негър, гледайки изпитателно.
Асан се шмугва покрай него и отива във вагон-ресторанта, цяла нощ яде и пие. Връща се на сутринта в купето и Айшето го посреща с думите:
- Айде бе Асан, къде бил, тоз негър отпред слагал, отзад слагал, в уста слагал…
- А-а-а, аз още кат влезнал си казах, тоз ше е*е някой…
Пътуват българин и немец във влак и пушат в коридора. Българина с ехидна усмивка бута немеца и го пита:
- Дойч?
- Я, я дойч.
- Дойч, дойч ама руснаците ви еб*ха майката!
- Вас? (was)
- Абе и на нас ама на вас преди нас.
Пътуват в самолет един английски лъв и едно българско куче. Лъвът казал:
- I love you!
Кучето отговорило:
- I kuchu!
