Вицове за пътуване
В тази категория има 1607 вица, разпределени в 108 под-страници.
Централна гара. От влака слиза плевенчанин и отива до едно такси:
- Колко пари е до Младост 4?
- 40 лв.
- Аз имам в себе си само 30.
- 40.
- Добре, закарай ме нататък до 30 лв и аз ще сляза!
Пътували и като наближили до Младост 4, шофьорът спрял и казал:
- Слизай.
- Навън вали, няма ли да ме откараш? Още малко остава.
- Слизай!
След една седмица на Централна гара идва пак същия плевенчанин. На стоянката 10 таксита и едно от тях е същото. Той отива до един шофьор и казва:
- Колко е до Младост 4?
- 40 лв.
- Ще ти дам 80. 40 за пътя и за 40 ще ми направиш една свирка!
- Я да се махаш от тук!
И така при всичките 9 и накрая отива при нашия познат и казва:
- Колко е до Младост 4?
- 40 лв.
- Добре! Ето ти 80. 40 за пътя и за 40 ще помахаш на колегите си като тръгнем и ще се усмихнеш!
- Дадено!
Влак, в купето пътуват девойка с младата си майка и войник със старшина. Влакът влиза в тунел. Силна плесница огласява купето.
Майката си мисли и се усмихва на ум: "Прекрасно съм възпитала дъщерята"
Дъщерята си мисли: "Ама и майка ми не си поплюва много много."
Старшината си мисли: "Несправедлив свят, войникът пипа - мен бият."
Войникът си мисли: "Само да дойде другият тунел, какъв шамар ще му забия пак .... "
Двама приятели пътували със самолет. Единият попитал:
- Защо мирише толкова гадно, нали тоалетната е затворена?
- Не можах да я отворя, за това мирише...
Пиян пътува в препълнен автобус и се опитва да започне разговор:
- Хубаво време, а?
Никой не отговаря.
- Май пролетта е дошла...
Никой не отговаря.
- А слънцето как грее...
Пак никой не отговаря.
- Е, като няма никой, ще се изпикая...
На третия ден от пътуването си с влака Москва-Владивосток, жител на Люксембург полудя.
Говорят си двама приятели:
- Гледам, че колата ти постоянно е пред входа. Никъде не пътуваш, да не се е развалила?
- Не, не се е развалила, на много добро място съм паркирал и не смея да я местя, че да не ми вземат мястото.
Един рибар хванал златната рибка, тогава тя му казала:
- Пусни ме и ще ти изпълня едно твое желание.
Той си пожелал винаги да свършват заедно с жена си, рибката изпълнила желанието му, той си тръгнал и докато пътувал към вкъщи свършил 3 пъти....
Пътува бензиновоз, зад него се влачи верига. Спира го катаджия:
- Такааа, защо с верига?
- За да отива електричеството в земята.
- Това е ясно. А веригата за какво е?
- Хмм. Ами, ако удари мълния, всичко отива в земята.
- Абе, това ми е ясно, а веригата за какво ти е?
Мъжът не издържа, спира преминаваща Жигула и моли шофьора:
- Слушай, приятел, обясни му, за какво ми е веригата.
Шофьорът на Жигулата излиза:
- Разбирате ли, за да не се взриви бензина, за да не възникне искра.
- А-а-а, разбрах.
Бензиновозът щастливо си заминава.
А катаджията се обръща към шофьора на Жигулата:
- Такааа, защо си без ВЕРИГА?...
Пътувам в метрото. Срещу мен седи младеж, ту повдига очи към мен, ту ги сваля. Омръзна ми. А после, когато народа във вагона намаля, видях, че той чете книгата "Как да разпознаваме вещиците".
Гледане за 1 януари, 7 януари, 14 януари.
Погледнете внимателно в какво блюдо се събуждате:
1. В "Руска салата" - значи годината ще премине спокойно и традиционно.
2. В "Мимоз" - годината обещава нови запознанства (преди всичко на 8 Март).
3. В "Сельодка под шуба" - годината не предвещава нищо добро - все пак ще ви се наложи тази година да купите ново палто на жена си.
4. В салата с рачешки рулца - очаква ви бурен курортен роман.
5. В "Цезар с пилешко" - ще ви назначат за началник отдел в кантората.
6. В "Цезар с скариди" - ще станете капитан на далечно плаване.
7. В солени гъби или краставички - още една година ще ви мариноват на старата длъжност без увеличение на заплатата.
8. В топли мезета - вие сте корав пич!
9. В торта - пътуване до Прага!
Ако сте пропуснали и никъде не сте попаднали - годината ще бъде непредсказуема.
Блондинка, пътуваща за пръв път със самолет, отива в пилотската кабина и пита пилота:
- Защо така се тресе самолетът?
- Защото попадна в зона със силна турбуленция.
- А ако откаже двигателят?
- Не е проблем, ще летим с останалите три.
- А ако падне още една мълния?
- Остават 2 здрави двигателя.
- А ако падне трета?
- Нали има един здрав, ще летим с него до близко летище.
- А ако и върху последния двигател падне мълния?
- Ще изкараме резервен двигател и с него ще кацнем.
- А ако и резервния го удари мълния?
- Ще изкараме още един резервен...
- И откъде ще вземете толкова резервни двигатели?- любопитства тя.
- Откъде ли? Ами, откъдето Вие взехте толкова мълнии...
Пътувам си в метрото, а срещу мен седи едно момче, чете книга, но от време на време вдига поглед към мен и ме гледа изпитателно. Хубаво момче ;) Явно идва неговата спирка и той става. И тогава виждам книгата, която чете: "Как да разпознаем вещиците" !!!
- Защо ПФК "Чавдар Етрополе" и "Тигрите" от Бистрица(и двата отбора са от София-област) играят приятелски мач във Варна?
- Защото Бойко Борисов е бил във Варна!
----
Няма криза! Щом отбори от В група играят приятелски мач на морето и пътуват с правителствения Еърбъс.
----
Седи си Бойко Борисов във Варна и му доскучало, вдига телефона: Ало, авиоотряд 28! Я ми докарайте момчетата да направим едно мачле...
Имам едно пътуване до София.
- Дали да не изиграя един белот с премиера? Или мачле...
Арменско семейство: мъж, жена и двегодишно момченце пътуват с кола из Малдивите.
Таткото казва:
- Каква природа, какви красиви къщи?! Колко хубаво би било да живеем тук?!
Малкият бързо му отговаря:
- Не! Арменците трябва да живеят в Пловдив!
