Вицове за пътуване
В тази категория има 1607 вица, разпределени в 108 под-страници.
Директор вика секретарката си и и съобщава: "Решил съм да отидем за седмица в чужбина. Приготвяй си багажа. ". Секретарката на път за вкъщи съобщава новината на мъжа си: "Скъпи, заминавам с шефа "на командировка" за седмица, ще се наложи
да се грижиш сам за себе си. ". Мъжът звъни на любовницата: "Жена ми заминава за седмица, хайде да прекараме това време заедно. " Любовницата звъни на ученика си, на който преподава частни уроци по математика: "Ще съм заета, имам много работа, за една седмица уроците се отменят. " Доволното момче звъни на дядо си: "Дядо, цяла неделя няма да имам занятия, т. к. учителката ще е заета. Хайде да прекараме седмицата заедно. ". Дядото (директора на фирмата) отново звъни на секретарката си: "Тази седмица внука ме помоли да прекарам времето си с него. Пътуването се отменя. Ще заминем друг път. " Секретарката звъни на мъжа си и му казва "Шефът е зает тази седмица, отложихме командировката". Мъжа звъни на любовницата: "Не може да се видим тази седмица, жена ми отмени пътуването си". Любовницата звъни на ученика си: "Тази седмица занятия ще има както обикновено". Ученика звъни на дядо си: "Дядо, учителката каза, че ще имаме уроци както обикновено. Няма да мога да ти правя компания". Дядото звъни на секретарката си "Не се безпокой, заминаваме тази седмица. Събирай багажа. "
Група милиционери ще заминава на екскурзия в планината. Началникът им ги събира за инструктаж:
- Ще пътуваме с камион с ремарке. Половината от вас ще са в каросерията на камиона, половината в ремаркето. Да дойдете тук рано сутринта
- камионът заминава в 7. 00. Въпроси?
- Да
- А ремаркето кога заминава?
Бал в имение някъде в Русия. Наташа Ростова пита Ржевски:
- Поручик, кажете, а Вие попадал ли сте някога в железопътна катастрофа?
- Ами... било е!
- Ах, колко интересно! Поручик, разкажете!
- Пътувахме с генерала и дъщеря му към Орел. И когато влакът влезе в тунела, вместо дъщерята опънах самия генерал...
Двама пътуват във влака от Варна за София. Запознават се :
- Аз съм психолог.
- Аз пък съм едър мафиот ... Я да те видим що за психолог си? Опитай да познаеш за какво мисля! За всяка мисъл, която познаеш, ти давам сто кинта.
- Ама аз съм психолог, не врачка!
- Абе сто кинта са това, я опитай.
- Добре, пътуваш от Варна. Значи си бил на море. Значи сега си спомняш колко хубаво ти е било.
- Браво! Позна! Ето ти стотачка.
- Щом ти е било хубаво, значи си бил с жена. И сега си мислиш за нея.
- Точно така! Ето ти още стотачка.
- Освен това, не ти се иска да се прибираш у дома.
- Правилно, ето ти още сто лева ...
- Щом не ти се прибира, сигурно си женен. А щом си мафиот, сигурно мислиш, че няма да е лошо да пречукаш жена си и да си останеш с другата.
- Ха! Ето ти хилядарка!
- Ама защо хиляда? Нали щеше да даваш по сто на мисъл?
- Това не е мисъл, а идея!
Пътуват двама студенти в автобуса.
Автобусът спира на спирка.
Единия казва:
- Виж ! Виждаш ли онова момиче ! Гледа ме и ми се усмихва!
Другия:
- Когато аз те видях първия път цяла седмица се смях.
Пиян пътува в препълнен автобус и се опитва да започне разговор:
- Хубаво време, а?
Никой не отговаря.
- Май пролетта е дошла...
Никой не отговаря.
- А слънцето как грее...
Пак никой не отговаря.
- Е, като няма никой, ще се изпикая...
Асан и Айше пътуват с влака за София.
По едно време в купето им влиза огроооомен мръсен и страшен мъж....и сяда до Айшето. Асан го поогледал, станал и казал:
- Айше , аз отивам до кенефа и ей сега се връщам
Тъкмо излязал и ....онзи като хванал Айшето... лудсекс..... отпред, отзад, отляво, отдясно, ... побъркал я..
... И така влака влиза в София. Чааак тогава Асан се връща в купето.
- Хайде бе Асан, къде ходиш ? Този тук ма пръсна от еб*н... знасили ма много пъти , пък теб та няма ? ? ?
Тогава Асан с доволна усмивка отговорил:
- Ейййй, много съм умен ей.Аз тоз само като го видях и разбрах Че ще е*е някой ! ! !
Постъпва, млад юнга на голям кораб. Още на трапа, го очаква боцмана - огромен мустакат мъжага, който свирепо го фиксирал от високо, и изревал
-Юнгааа, я ела тука! ! Готов ли си за първото ти презокеанско пътуване? ?
-Тъй, вярно боцман! Взел съм си всички необходими, дрехи, вещи и листове за писма, да пиша на мама.
-Абе, будала, сгълчал го боцмана, че ти не си взел най-важното, бе лешпер новобрански! ! Презервативи и хапчета за морска болест.
-Аааа, че защо са ми пък тия неща?
-Как защо бе, като ни удари вълната, и като ти се придрайфа, какво ще правиш? А, на първото пристанище още, като те награбят ку*вите, как ще се оправяш без презервативи? Марш до аптеката, да се снабдиш!
Отива ония в аптеката
-Една кутийка с презервативи, и една опаковка хапчета против повръщане.
Връща се на кораба, и ония още преди трапа го емва
-Абе пичлеме какво си взел ти бе? ? ? 3 презерватива и 9 хапчета? !? Абе ние света ще обикаляме бе... Марш да купиш колкото трябва
Айде пак в аптеката
-Дайте ми 5 кутийки презервативи, и 5 опаковки хапчета за повръщане
Връща се на кораба, и боцмана вече избеснял
-Абе майка ти новобранска, ти луд ли си? !? Ще пътуваме година и половина бе! ! ! Това са 24 пристанища бе! ! Знаеш ли колко ку*ви са това бе!? Марш , обратно в аптеката
Отива юнгата, за трети път, влиза и пак :
-Дайте ми 2..не, не ... 3 кашона презервативи, и 3 кашона хапчета против повръщане!
Аптекарката го погледнала над очилата си, навела се до прозорчето и казала
-Абе момче, като ти става лошо, не го прави, бе....
Семейство пътува с кола. Спира ги полицай и иска да глоби шофьора, защото при ограничение 50 км/ч карал с 85 км/ч. Мъжът заявил, че не е вярно и се завел петминутен спор. По едно време се обадила съпругата:
- Не го слушайте, господин полицай! Той, моят, като пийне пет чашки, не знае какво говори...
Пътуват в кола трима големи мениджъра, обсъждат къде ходят на почивка жените им.
- Моята обикновено ходи на Канарските острови.
- А моята обича на Сейшелските острови.
- Моята я пращам на Халкидики.
Питат шофьора:
- Стефане, а твоята къде?
- Никъде, аз сам си я е*а.
Иванчо и Марийка щели да ходят на екскурзия. Същата вечер след заминаването им 2-те майки се събрали и майката на Иванчо казала:
-Много съм притеснена как така се съгласихме да ги пуснем сами на това пътуване? !
На което майката на Марийка казала:
-Аз сложих на Марийка металните гащи...
Майката на Иванчо казала:
-Ах, мръсника му с мръсник, той за това ли търсеше отварачката за консерви...
Една монахиня се возела в такси. Забелязала че шофьорът я гледа втренчено по време на пътуването. Попитала го защо и той казал:
- Искам да те попитам нещо, но не искам да те обидя !
- Не можеш да ме обидиш. Била съм монахиня толкова дълго, че съм чула почти всичко.
- Винаги ми се е искало монахиня да ми направи свирка.
- Ами... Можем да уредим нещо, но при две условия. Не трябва да си женен и трябва да си католик.
- Суууупер ! Не съм женен и съм католик !
- Добре. Отбий.
Таксиметровия шофьор отбил и монахинята се захванала за работа..Малко след това таксиметровия шофьор се разплакал.
- Защо плачеш, синко ?
- Сестро, съгреших. Излъгах... женен съм и съм евреин.
- Няма нищо. Името ми е Брус и отивам на бал с маски.
Пътуват трима на кораб - англичанин, французин и естествено българин. И една дама - тя била италианка. На втората седмица англичанина казал:
-Джентълмени, дамата вероятно скучае без любимото си куче, трябва да я ухажваме.
Французина се съгласил с думите:
-Оооо да, една седмица без с*кс, дамата определено скучае.
И погледнали българина въпросително. А той вдига рамене и се съгласява:
-Ми добре, аз тая мадама от една седмица я пердаша, ама щом трябва - ще ухажвам..
Пътуват Поручк Ржевски, Наташа Ростова и Пиер Безухов в карета от Москва за Санкт Петербург. Наташа говори на Пиер:
- Ах, струва ми се, че с единия крак съм още в Москва, а с другия вече съм в Санкт Петербург.
Пиер се опитва да остроумничи и казва:
- Ех, как бих искал сега да съм някъде между Москва и Санкт Петербург, например
- в Бологое.
В този момент задрямвалият поручик Ржевски се събужда и се намесва:
- Господа, бил съм в Бологое, да знаете, дупка страшна е.
Едно цигане седяло на Централна гара и лъсколо обувки, и един човек отишъл при него да му лъсне обувките, а то го попитало.
- Чичо ти на къде ще пътуваш?
А той отговорил.
- За Бургас.
- Ти си лесен влакчето пуф паф и в Бургас, а аз трябва да клеча тука и да лъскам обувки.
Тогава човека се смилил нат него и му дал бакшиш.
И така няколко хора минали през цигането, а от страни един полицай го наблюдавал и си казал "Сега ще те оравя аз! "
Отишал при цигането и си сложил обувката, а цигането и него попитал.
- Чичо а ти на къде ще пътуващ?
- На майкати в пу*ката. Казал полицая.
тогава цигането отвърнало.
- Е ти си най лесен чичо, качваш се на тати на к*ра и пуф паф та на мама в пу*ката.
