Вицове » Пътуване

Вицове за пътуване

В тази категория има 1607 вица, разпределени в 108 под-страници.

Оценка: 3 от възможни 10 - общо: 8807

Кратки версии на класически произведения за мързеливи хора:
"Война и мир" (Лев Толстой) - Всички са тъжни. Вали сняг.
"Гроздовете на гнева" (Джон Стайнбек) - Животът във фермата е кофти. Пътуване! Пътуването е кофти.
"Дон Кихот" (Мигел де Сервантес) - Мъж напада вятърни мелници. Освен това е и луд.
"И слънце изгрява" (Ърнест Хемингуей) - Загубено поколение се напива. Все още е загубено.
"Моби дик" (Хърман Мелвил) - Човек срещу Кит. Китът побеждава.
"Одисей" (Джеймс Джойс) - Дъблин, нещо, нещо, нещо, вмъкнато изречение.
"Одисея" (Омир) - На ветеран от войната му отнема цяла вечност да се прибере, после избива всички.
"Брулени хълмове" (Емили Бронте) - Нещо като брат и сестра се влюбват. Мъгливо е.
"Уолдън" (Хенри Дейвид Торо) - Мъж седи навън 2 години. Нищо не се случва.
"Престъпление и наказание" (Достоевски) - Убиец се чувства зле. Признава си. Отива в затвора. Олеква му.
"Беоулф" (англосаксиноски епос) - Герой убива чудовище. Бла, бла, бла. Дракон убива героя.
"Ад" (Данте) - Адът направо избухва.

Добавен преди 9 години 5 Преглед

Сър Джон си пиел чая в синия салон, когато през стената влетял автомобил. От него излязъл добре облечен млад господин, който притеснено се заизвинявал.
- А за къде пътувахте? - попитал сър Джон с типичното английско спокойствие.
- Към Лондон. - отговорил смутеният младеж.
- По коридора, третата врата в ляво и само на пред...

Добавен преди 9 години 14 Преглед

Млада монахиня се прибирала по пътя към манастира. Настигнала я лека кола шофирана от свещеник.
- Сестро, качвай се, аз отивам в манастира, ще те закарам.
- Благодаря, отче.
Като се качвала се открил част от крака и. Отчето посегнал и я пипнал за крака.
- Извинете, сестро, моето прегрешение.
- Няма нищо, отче. Спомнете си псалм 105...
Продължили пътуването. Отчето все я пипал от време навреме и и се извинявал, а тя повтаряла:
- Спомнете си псалм 105...
Така стигнали в манастира и отчето се втурнал да чете псалма.
А той гласел:
- Продължавай все по-нагоре и ще получиш блаженство!

Добавен преди 9 години 11 Преглед

Обява в зоо форум:
- Налага ми се да пътувам и няма на кого да оставя домашния си любимец (мъжки алигатор 2,50 м). Ще го дам на някой с любящо сърце и добри, вкусни ръце.

Добавен преди 9 години 6 Преглед

Директор пътувал със секретарката си. По пътя им се повредила колата. Директорът си мисли:
- Аз сега, като директор, мога да извикам пътна помощ и набързо да ми оправят колата. Но като мъж трябва да се покажа пред секретарката колко съм добър и сам да си оправя повредата.
Слязъл той и легнал под колата да я поправя. Секретарката седи и си мисли:
- Аз, като жена, мога да му гледам сеира на тоя, но като негова секретарка трябва да отида и да му помогна.
И тя слязла и легнала под колата при шефа си. След 2 часа наблизо минава полицай. И той си мисли:
- Сега, аз като един обикновен гражданин, не ме интересува какво правят тия двамата. Но като полицай съм длъжен да им кажа, че още преди един час им откраднаха колата…

Добавен преди 9 години 12 Преглед

Пътувах в маршрутката с метла (купих я от пазара). Един младеж дъъългооо ми се усмихваше.
По едно време ме пита:
- Метлата не пали ли?

Добавен преди 9 години 4 Преглед

Пътувам след работа в препълнена маршрутка към дома си. Разнася се мелодията на мобилен телефон, млада жена започва да рови в чантата си, изважда го, вдига и всички притихнали, слушаме репликите и:
- Да, Петре, здравей! Пътувам си към вкъщи... не, прибирам се... Не, Пепи, няма да се видим днес! Не Пешо, не съм ти сърдита! Не, престани да ме уговаряш! НЕ, ПЕШО! КАЗАХ ТИ - НЕ! Това е, край!
Затваря телефона и раздразнено го захвърля в чантата...
След няма и десет секунди звъни телефона на седящ до мен младеж и още след първата му реплика всички се хващаме за коремите:
- Да, здравей Пешо! Какво? Днес? Сега? Идвам, естествено! До десет минути съм у вас...

Добавен преди 9 години 12 Преглед

Из дневника на млада пътничка на презокеански лайнер.
Ден 1 от пътуването.
- Разходих се по горната палуба. Запознах се с капитана. Много приятен господин.
Ден 2 от пътуването.
- На вечерята капитана ме покани на танц. По време на танца ме покани на вечеря в каютата му. Мисля да приема.
Ден 3 от пътуването.
- Вечеря с капитана. Той ми каза, че ако не спя с него, ще потопи кораба.
Ден 4.
- Щастлива съм! Днес спасих живота на 2500 пътници!

Добавен преди 9 години 6 Преглед

- А бе, Божилов, гледам я днеска Марето, комшийката ти, с някакви куфари се натовари в едно такси. За къде ще пътува?
- Паднало и се от новогодишната баница: пари, любов и пътуване, та реши да замине за Холандия, да се пробва като прост*тутка.

Добавен преди 9 години 14 Преглед

Българин и германец пътуват в едно купе сами. Българинът не знае немски, ама не го сдържа и търси повод за разговор.
- Абе дойчо, 1945 г - руснаците - майката ви таковаха, а?
Германецът нищо не разбрал:
- Вас? Вас? /какво, какво/...
- Да бе и на нас, ама по-късно!

Добавен преди 9 години 10 Преглед

Във влак пътува грузинец и рускинче. Пътуват ден, два. Грузинеца се опитва да заговори девойката, но тя мълчи като пукал. На третият ден вече почти омаломощен, грузинеца пита:
- Девойко, защо през цялото пътуване мълчите?
А девойката:
- Иска ми се, мълча си.
Грузинеца съвсем недоумява:
- Иска и се, а си мълчи?

Добавен преди 9 години 7 Преглед

Много обичам да пътувам. Вчера посетих кухнята - столицата на квартирата!

Добавен преди 9 години 13 Преглед

Една нашенка пътува у влака и някакъв пишлигар се пробва да я заприказва:
- За къде пътувате?
Нашата го изгледала па рекла:
- За Бургас!
- И кво ви тегли натам?
- Па... локомотива!

Добавен преди 9 години 10 Преглед

Блондинка пътувала в двуместен самолет заедно с пилота. За нещастие той получил сърдечен удар и умрял по време на полета. Жената се паникьосала и започнала да вика за помощ:
– Мейдей! Мейдей! Помогнете ми! Пилотът ми получи сърдечен удар и е мъртъв, а аз не мога да пилотирам. Помогнете ми! Моля ви!
По радиото се чул глас:
– Тук е управлението на полетите. Чувам ви съвсем ясно. Ще ви помогна да се приземите, имам голям опит в подобни ситуации. Поемете си дълбоко дъх и ме слушайте, всичко ще бъде наред! Сега ми кажете вашата височина и позиция?
Тя:
– Ами, висока съм 163 см. и съм на предната седалка... (пауза)...
– ОК! - казал гласът от радиото.
- Повтаряйте след мен - "Отче наш, който си на небето..."

Добавен преди 9 години 19 Преглед

Мъж се хвали пред приятелите си, че ще пътува в Париж.
- Сигурно ще вземеш и жена си!? - предполага един.
- Чуваш ли се какви ги приказваш? Все едно да отида в Пилзен и да нося със себе си каса бира!

Добавен преди 9 години 9 Преглед