Вицове за пътуване
В тази категория има 1607 вица, разпределени в 108 под-страници.
ЗАКОНИТЕ НА ПЛАЖА...
1. Колкото по-близо си до плажа, толкова по-отвратителна е храната, която се предлага.
2. Дискотеката, която затваря последна, е точно под прозореца на твойта стая.
3. Веднага след като си изтупаш кърпата, през нея притичват група нагли хлапета, които отново я затрупват с пясък.
4. Ти си единственият по цялото Черноморие, който смята, че този модел очила ти стоят добре.
5. Немските пенсионерки нудистки застават да се пекат точно пред твоя чадър.
6. Ако хванеш диария или настинеш, то е на първия ден от почивката (оздравяваш малко след като се прибереш у дома).
7. Ако решиш да отскочиш до морето „само за уикенда“ прекарваш общо повече време в шофиране, отколкото на плажа.
8. Най-омразният ти летен хит звучи денонощно отвсякъде.
9. Точно когато се изявиш като Матей Казийски на плажния волейбол, никой не гледа – особено момичетата.
10. Ако не си изключиш телефона, през пет минути ти звънят от офиса.
11. Българите оставят най-много пари, а получават най-лошото обслужване.
12. Ако си носиш книга, няма да я прочетеш.
13. Жените, които заговаряш, винаги си имат сериозен приятел (който тъкмо излиза от водата, наметнал огромен джет на рамо).
14. Ако ще да се разпориш, не сваляш шкембето преди отпуската.
15. Ако глътнеш вода в морето, със сигурност някой току-що се е изпикал на метър-два от теб.
16. Колкото и да се пазиш, първия ден със сигурност изгаряш жестоко (а ако се пазиш с дрехи, изгаряш на тениска или потник).
17. Единствената непозната, която се навива да дойде в стаята ти, е толкова пияна, че зловещо оповръща и теб, и чаршафите, и дори нощната лампа).
18. Къщите в морските градчета нямат покрив, понеже всяка година се издигат с един етаж.
19. Бирата се стопля за секунди.
20. Такситата взимат на километър повече отколкото изкарваш зя цял работен ден.
21. Ако отидеш на море само за 4 дни, това са единствените облачни дни това лято.
22. Чайките с разстройство винаги се изсират върху новата ти фланелка. Бахти щастието.
23. Средната възраст на персонала в хотела е 16, а средният им коефициент на интелигентност – 12.
24. Готините пичове карат сърф, всички останали – водно колело.
25. Ако си на хотел със закуска, винаги се будиш след като тя е приключила.
26. След морето задължително разказваш измислени с*кс истории с участието на измислени рускини.
27. Магистралите за морето на места винаги са в ремонт – точно през летния сезон.
28. Независимо дали пътуваш към морето, или се връщаш, слънцето винаги свети в очите ти (а движението в твоята лента е по-натоварено).
Младоженска двойка пътува в купето на влака с непознати. Младоженецът отваря шампанско и предлага на спътника си:
- Вино, сър.
- Не, благодаря.
- Тогава колбаси.
- Не, благодаря.
Тогава младоженката прошепва на ухото на мъжа си:
- Скъпи, не сме се запознали със спътника. Първо трябваше да ме представиш!
- Жена ми, сър.
- Не, благодаря.
Две блондинки пътуват с кола. Неочаквано колата заглъхва и спира.
- Може би свърши горивото?
- Ти пък? Нали сложихме в багажника пълна туба!
Една английска лейди пътувала с влак. Освен нея, в купето имало само един загорял войник. По едно време той се пресегнал и я опипал по гърдите. Тя му отвъртяла як шамар. След има няма 5 минути ѝ опипал бедрата. Тя за втори път го цапардосала! В един момент в купето станало задушно. Аристократката отворила прозореца и се навела навън да подиша чист въздух.
Войникът се възползвал от ситуацията и я опънал здраво на задна прашка! Но този път тя не оказала никаква съпротива!
Когато всичко приключило, палавият момък я попитал:
- Не Ви разбирам! Когато си позволих някои малки волности, Вие ме зашлевихте! А когато стигнах до крайност - не се дърпахте изобщо!
Дамата му отговорила:
- Като истинска лейди, аз не мога да позволя пред очите ми да се извършват непристойни действия! А какво се случва зад гърба ми - изобщо не ме интересува!
Седят си приятели в кварталната кръчма, черпят се, лафят си.
Единия подхваща:
- Да ви разправям...
Пращаме мойта да фърля боклука. Отивам аз, и аха да стигна до контейнера, гледам, задава се автомобил.
Хубав автомобил, червен, лъскав, без покрив, с една чистачка... Спирам да огледам колата и кво да видя... Кара я Ванчето... От горния блок, дето преди 20 г. замина на някъде. Ученическата ми любов, първата...
Позна ме тя и вика:
- Здрасти, къде си тръгнал?
- Ми да фърля боклука... - измънках аз.
- Е, айде, фърляй го, скачай в колата да вървим на кафе, да си полафим.
Отиваме ние на кафе, заприказвах ме се, пихме по коняче няколко пъти и от дума на дума, взехме че се нае*****.
Припомних ме си старите времена...
Връщаме Ванчето пред блока, обаче мен ме загриза съвестта.
- Оле Ванче, сега какво ще разправям на мойта Станка, тя само като ме види и познава че я лъжа...
- Нищо няма да я лъжеш! Истината ще и кажеш.
И Ванчето бръкна в жапката, извади молив и ми го сложи на ухото...
Пътувам нагоре с асансьора и си мисля, бе тя, Ванчето си беше умница, що да не я послушам, то няма да ми се размине...
Тамън да отворя вратата и ме посреща Станка с тупалка в ръка...
- Къде ходиш бе? Хаймана четири часа те чакам, кой ще тупа килима?
- Чакай бе жена, всичко ще ти кажа...
И подхващам аз да разправям всичко, тъй както си беше, даже и за изневярата признах.
Обаче тя, изплющя ме с топалката, направи стойка "делва" и вика:
- Кого лъжеш ти бе? Аз да не съм проста? Пак си играл карти в кръчмата, е и го молива даже си забравил да махнеш!
Пътувам си значи леко и спокойно из ямите и изведнъж... път!
Пътуват в самолет черни и бели.
Развалила се климатичната инсталация и белите ревнали:
– Ууу, миришете та не се траете!
– Миришете вие – викнали черните – защото имате гъбички!
И започнал боя.
Пилотът се видял в чудо. Какво да прави, кацнал принудително и изкомандвал всички да излязат вън. В противен случай – тука ще се мре.
– Не ви ли е срам бе? В кой век живеете?! Няма черни, няма бели! В моя самолет всички са един цвят!
– Е какъв ще да е тоя цвят? – попитали пътниците.
– Няма значение какъв е… син да кажем.
– Ами добре. – съгласили се пътниците.
– Дойде ли ви акъла в главата! Айде качвайте се обратно и само някой да е гъкнал!
На входа обаче станало задръстване.
– Я, господа – разпоредил се пилотът – малко организация де! Я, светлосините напред, тъмносините – след тях!
Пътува многодетен поп с цялото семейство. За нещастие, на триста метра от бензиностанцията свършва бензинът.
- Вземи празна бутилка и помоли да ти сипят. - предлага попадията.
За още по голямо нещастие, в колата няма никакъв подходящ съд. Освен едно детско гърне. Връща се попът с гърнето и започва да сипва горивото в резервоара. В този момент усеща върху себе си нечий поглед. Повдига глава и вижда в наблизо спряла кола един равин. Равинът с възхищение в гласа казва:
- Аз, разбира се, никога не съм споделял вашите религиозни възгледи, но винаги ме е възхищавала силата на вашата вяра!
Жена пътува в спален вагон. От съседното купе се чува страшно хъркане, тя не може да заспи и започва да чука по стената. Настъпва тишина, но след няколко минути хъркането започва пак. Тя пак чука. От съседното купе се чува раздразнен мъжки глас:
- ПРЕСТАНИ ДА ЧУКАШ, МАААААА! Не разбра ли - няма да ти отворя! Видях те, като се качваше на влака - грозна си и не си мой тип...
Пътуват бай Гроздан и Пена с каруцата от полето към къщи. Бай Гроздан кара, пена се вози.
- Гроздане, кажи че ма обичаш.
- Обичам та ма.
След малко пак...
- Гроздане, кажи че ма обичаш.
- Обичам та ма... нали ти казах.
Пена пак:
- Грозданееее, каааажи че ма обичашшшш.
Бай Гроздан се обръща.
- Ма стани от краставиците ма... мръсницо!!!
Един лондонски шофьор на такси много обичал да се забавлява, като се качва на тротоара и блъска всеки фен на "Манчестър", като при сблъсъка се чувало едно шумно "ТУП" и после се връщал на пътя. Един ден обаче видял един свещеник да пътува на стоп и спрял:
- Накъде сте, отче?
- Отивам на литургия, 3 километра по-нататък.
- Няма проблем, аз ще ви закарам. Качвайте се.
Качил се свещеника и тръгнали. По едно време, шофьорът забелязъл един фен на "Манчестър", качил се на тротоара, но бързо се усетил, че отзад има свещеник и се върнал на пътя, като на косъм се разминал с фена. Въпреки това, се чуло едно "ТУП".
Обърнал се и казал:
- Извинете, отче, за малко да блъсна този фен на "Манчестър".
- Всичко е наред. Аз го улучих със задната врата...
Толкова съм необвързана, че ако спечеля награда пътуване за двама, ще отида два пъти.
- Пътувам към къщи. Мечтая за теб, представям си, че си само по дълги, копринени чорапи. Адски съм възбуден...
- Купи хляб!
Кондукторка в автобус проверява билетите. Стигнала до млад мъж, който се оказало, че няма билет.
– Защо не сте си купили билет? – попитала кондукторката.
– Защото, аз съм самотен баща. Ние пътуваме безплатно.
– Така ли? И колко деца имате?
– Пет.
– Леле, че как успявате да се оправяте с тях?
– Какво толкова има да се оправям? Те си живеят с майка си.
– Ами вие?
– Нали ви казах? Аз съм самотен баща...
Младеж и блондинка пътуват във влак, в общо купе. Прозореца е отворен, навън духа вятър и навява сняг върху приказно русата коса на момичето. Младежа, не издържа на студа /трака тихо със зъби/ и пита своята спътница:
- Извинете, бихте ли затворили прозореца, понеже навън е много студено?
Никакъв отзвук от нейна страна.
- Извинете бихте ли затворили прозореца понеже навън е МНОГО студено!
Няма реакция от нея. Той става, отива и затваря прозореца, при което блондинката се обръща към него:
- И... сега навън по-топло ли стана?
