Пиянски вицове
Алкохолът носи настроение, за този който го консумира, но понякога носи настроение за околните. Вицовете и лафовете за алкохола, и пияниците, със сигурност ще ви донесат много настроение.
В тази категория има 15114 вица, разпределени в 1008 под-страници.
Кой как отива на рожден ден?
Англичанинът: с достойнство.
Французинът: с торта.
Руснакът: с водка.
Българинът: с приятели.
Кой как се връща от рожден ден?
Англичанинът: с достойнство.
Французинът: с домакинята.
Руснакът: на четири крака.
Полякът: отива с кола.
Българинът: с остатъка от водката.
Кой какво си мисли докато се връща от рожден ден?
Англичанинът: "Успях ли да запазя достойнството си?"
Французинът: "Дъщерята май беше по хубава".
Полякът: Връща се пиян с влака.
Руснакът: "Много мъ" биха ама и аз удрях".
Българинът: "Жалко, тортата остана - можех да взема и нея".
След корабокрушение се спасили само 4-ма души - пияница, студент, невярна съпруга и верен съпруг. Спасили се, защото на пияницата морето винаги му е до колене, студентът ще изплува винаги на всяка сесия, невярната жена ще намери изход от всяко положение, а верният съпруг е тъп като коркова тапа.
- Марийке! Колко пъти трябва да ти казвам - дядо вече е стар, той няма сили да се бори с теб. Престани да му взимаш ракията!
Късно през нощта. Пиян мъж се прибира вкъщи, целия в червило, фон дьо тен, разчорлен... На прага жената бясна:
- Какво е това?
- Няма да повярваш! С един клоун се сбих!!!
1 ракия да се напия, 1 водка за походка, 1 бира да ме подпира, 1 мента за момента, 1 мастика да ма изтика.
1. Фармацевтичен.
Купете си стимуланти: всякакви възбуждащи таблетки, "Антидепресанти".
Всичко това смесете с "Нескафе" разбъркайте с чаена лъжичка в чаша гореща вода.Изпийте го.
Недостатък: горчи; предизвиква разстройство.
2. Физически.
Внимателно изправете два кламера. С така получените телчета закрепете клепачите в отворено състояние.
Опитайте се да не мигате. В случай на огъване - сменете кламерите.
Недостатък: Боли.
3. Музикален.
Пейте с пълно гърло жизнерадостни песни.
Недостатък: по изморените колеги, може да не понесат Вашето пеене и даже да си изядете боя.
4. Адреналинов.
Отивате при шефа, сядате на стола му и искате незабавно повишаване на заплатата, собствен кабинет и четири седмици отпуск.
Недостатък: безсънието Ви може да продължи дълго.
5. Идиотски.
Не пийте алкохол вечерта, легнете си рано, на сутринта закуска и утринна гимнастика.
Недостатък: губи се смисъла на живота.
6. Фантастически.
Работете.
Недостатък: първо е дразнещо и второ от къде ще се намери толкова работа, че цял ден да не мигнеш?
7. Физиологически.
Наплискайте се с ледена вода. След 15 минути повторете. При необходимост продължете на различни интервали. Затворете се в тоалетната може за малко да подремнете. Недостатък: все ще се намери някой, да отвори вратата и да Ви обезпокои.
Залитащ мъж влиза в магазин и завалено започва:
- Според Закона за защита на потребителите чл.19 точка 1... мога да върна стоката, ако не ме устройва качеството.
Учудени от магазина:
- Да, можете.
- Значи, вие ще вземете обратно бутилката ракия, която вчера ми продадохте.
- Да, ще я вземем.
Мъжът се навежда зад щанда и повръща!
Мадам! Само си допивам и ще падна в краката ви!
Пиян се сблъсква с един човек. Той му удря шамар, на което пияният отвръща:
- Bиж ти... нима вече съм си вкъщи?
- Абе Гошо, не се съобразяваш, пиеш безразборно!
- Тъй ли? Тогава, като поизтрезнея, ще се напия планово!
В автобуса пиян на кирка мъж се обляга на жена. Тя търпи в началото, но по едно време му казала:
- Може би след малко и ще легнете върху мен?
Пияният я погледнал с мътен поглед и изфъфлил:
- Я глей, размечтала се!
След мача Левски - Тампере в София е била отчетена необичайно завишена консумация на водка "Финландия".
Един мъж от Банско се оженил за момиче от полето и отишъл да живее при нея. Свекъра му обаче, не можел да му насмогне на вино и ракия. Решил да му налее оцет вместо вино. Налял в две чаши и му казал наздраве.
Банскалията ударил чашата на екс и попитал:
- Дедо, имаш ли още от това вино?
- Имам.
- Колко имаш още?
- Стотина кила.
- Дай да го напнем да го изджокаме, оти май ке фане кисела жилка!
- Ако съпругата ти те напусне, какво ще направиш?
- Ще се самоупоя...
Говорят си две жени:
- А, бе моя постоянно пие. Вече не знам какво да правя.
- Ооо! То и моя имаше същия проблем, ама го пратих при Пешо, дето живее на центъра на селото и го отказа от пиенето. То всъщност Пешо отказа почти всички мъже от пиенето.
Прибрала се жената и казала на мъжа си:
- Отиди при Пешо да те откаже от пиенето или ще се разведа с теб.
Мъжът нямало какво да прави и отишъл до къщата на Пешо. Почукал на вратата и Пешо го поканил в тях. след това заключил и го обладал здраво. Преди да го изпрати му казал:
- Ако пийнеш и една чашка още ще разкажа на цялото село, че съм те...
Мъжът нямало какво друго да стори освен да престане да пие и да излиза за да не се изкушава. Минала се година, мъжът си стоял на балкона и си пушел цигара, когато забелязал на площада да се вие голямо хоро от мъже. Зачудил се нашия човек защо мъжете играят хоро, а този който водел хорото се провикнал към него:
- Аре слизай, бе. Пешо умре сутринта...
