Вицове за пътуване
В тази категория има 1607 вица, разпределени в 108 под-страници.
Пътували в един самолет Обама, Путин и Бойко Борисов. По едно време самолетът, както си му е реда в един подобен виц, започнал да пада. Обаче на борда имало само един парашут (не знам защо все така не ги оборудват подобаващо тия самолети по вицовете).
Обама веднага казал, че е редно той да се спаси, защото е лидерът на най-голямата и силна държава в света и отговаря за 25,000 ядрени ракети, с които кой знае какво ще се случи, ако него вече го няма.
Путин казал, че държавата му също е могъща, а и техните военни са по-неразумни даже от американските, така че ако не се спаси той, целият свят може да пострада.
Бойко Борисов обаче им припомнил, че и в трите държави основният принцип е демокрацията, затова е редно да се определи кой да се спаси чрез гласуване. Нямало какво да кажат срещу такъв довод, така че се съгласили. И когато нашият човек спечелил вота и скочил с парашута, Обама попитал Путин:
- Добре бе, в тоя самолет бяхме само тримата, нали така?
- Е да, разбира се.
- А тогава тоя как успя да спечели с 13 гласа!?
Англичанин, индиец, шотландец и ирландец пътуват в самолет. По едно време самолетът започва да губи височина и пилотът съобщава, че трябва да се освободят от част от багажа за да не се разбият.
Индиецът изхвърля кутиите си с къри с думите:
– Имаме предостатъчно от това в нашата страна.
Шотландецът хвърля гайдата си и казва:
- Имаме предостатъчно такива в Шотландия.
Ирландецът изхвърля бирата си отново със същото обяснение.
Англичанинът се оглежда за секунди, и после избутва индиеца от самолета:
– Имаме си много такива в Англия.
Шофьор на ТИР се пенсионирал. Минало 1 месец от както спрял да пътува… Жена му споделя на нейната добра приятелка:
- Миме, ще се развеждам с Шишо…
- Как така толкова години заедно и ти точно сега 1 месец след пенсионирането…
А жената казала:
- Всичко преодолях! Сложихме и гума в тоалетната да пикае на нея, НО ми омръзна всяка сутрин като се събуди, да ми удря по един цигански шамар и да ми вика: "К*РВО, СЛИЗАЙ ОТ КАБИНАТА!"
В трамвая влиза циганин, застава до някакъв военен и без да иска му стъпва на крака. Военният невъзмутимо стои и отвреме-навреме поглежда ту часовника си, ту циганина. По едно време се обръща и му трясва един по муцуната. От съседната седалка скача един човек и също трясва един на циганина. Става скандал и тримата ги прибират в полицията. Следователят ги разпитва.
Циганинът:
- Нищо не разбирам! Качвам се в трамвая и един военен ме тресна по мутрата, после пък някакъв друг човек стана от една седалка и също ме тресна.
Военният:
- Пътувам си аз спокойно в трамвая. По едно време се качва някакъв циганин и ми стъпва на крака. Помислих си, че ако до пет минути не си махне крака, ще го тресна по мутрата.
Другият побойник:
- Гледам седи един военен, гледа си часовника, гледа циганина, гледа пак часовника, гледа пак циганина и изведнъж му тресва един по мутрата. Ами, помислих си - почна се…
На двама студенти по атомна физика им предстоял изпит. Досега имали само шестици, така че били уверени в знанията си и не си и помислили да учат или преговарят нощта преди изпита, ами отишли на купон и здравата се напили. На другия ден се събуждат двамата, естествено отдавна са пропуснали изпита и като знаели какво ще ги направят родителите им като разберат, отишли да се молят на главния изпитващ. Почнали да лъжат, че са пътували надалече, но на връщане били спукали гума, а нямали резервна, така че трябвало да се връщат на стоп… И още сума ти глупости, докато най-накрая склонили изпитващия да им даде втори шанс. И наистина се появили подготвени, дето се вика били изяли учебниците с кориците. Сложили ги в две отделни стаи сами и им дали изпитната работа. Първи въпрос, 5 точки: "От какво е изградено ядрото на атома?". Хехе, това е супер лесно, мислят си те. Втори въпрос, 95 точки: "Коя гума?"
Мъж помолил Господ:
- Боже, размени местата ни с жена ми! Тя си седи у дома и не прави нищо. Искам да съм на нейно място.
Господ изпълнил молбата му. На следващата сутрин мъжът се събудил на мястото на жена си. Скочил от леглото, приготвил закуска. Завел голямото дете на училище, а малкото в детската градина.
После напазарувал. Сготвил обяд. Успял да си почине, докато пътувал към училището, за да вземе голямото дете, а след това по-малкото от детската градина. Завел ги на кръжоци и тренировки - първо едното, после другото. Взел ги оттам и обратно вкъщи. У дома - уроците и домашните. Междувременно приготвил вечерята, измил съдовете. След като всички се навечеряли, разтребил и почистил. Приготвил децата за лягане - къпане, миене на зъби. Сложил ги да спят. Тъкмо си легнал да отдъхне и жена му си поискала "съпружеския дълг"… Минал месец. Мъжът се помолил на Господ:
- Боже, върни всичко обратно, не издържам повече.
Господ му отвърнал:
- Късно е, вече си бременен!
Във влак пътуват подпийнали младежи. Един се мръщи на разнасящата се смрад:
- Абе, приятел, ти сменяш ли си чорапите?
- Да… за водка!
Обаждане в туристическа агенция.
- За Турция екскурзии има ли?
- Да, разбира се.
- Кажете, а какви курорти има там?
- Кушадасъ, Бодрум, Анталия, Мармарис…
- Стига, Мармарис е точно.
- Кога ще искате да пътувате?
- А не, ние тук решаваме кръстословица, благодаря, Мармарис стана…
Съпрузи пътуват с колата си. Жената шофира. По едно време настигат бавно движещ се камион и жената пита:
- Какво да правя?
- Не знаеш, а?! А когато аз карам винаги знаеш!
Питали американец, французин и руснак с какви коли пътуват. Американецът казал:
- На работа - с БМВ, из природата - с джип, в чужбина - с Форд.
Французинът:
- На работа - с Пежо, из природата - с Рено, а в чужбина - с Мерцедес.
Руснакът казал:
- На работа - с тролей, из природата - пеша, в чужбина - с танк.
Пътник отишъл във вагон-ресторанта и се напил.
Идва кондуктора и казва:
- В кое купе пътувате, аз ще ви заведа.
- Ами, не си спомням!
- Помислете, помислете…
- А, да спомних си. През прозореца се виждаше стадо крави…
Централна гара.От влака слиза провинциален чичко и отива до едно такси:
- Колко пари е до Младост 4?
- 40 лв.
- Аз имам в себе си само 30.
- 40.
- Добре, закарай ме до някъде за 30 лв. и аз ще сляза.
Пътували и като наближили до Младост 4, шофьорът спрял и казал:
- Слизай!
- Ама навън вали, няма ли да ме откараш още малко остава.
- Слизай!
След една седмица на Централна гара идва пак същият чичко. На стоянката десет таксита и едно от тях е същото. Той отива до един шофьор и казва: - Колко е до Младост 4?
- 40 лв.
- Ще ти дам 80 лв. 40 за пътя и за 40 ще ми направиш една св*рка!
- Я се махай от тук!
И така през девет таксита и стига при познатия таксиджия и му казва:
- Колко е до Младост 4?
- 40 лв.
- Добре, ето ти 80 лв. 40 за пътя и за 40 ще помахаш на колегите си като тръгнем и ще се усмихнеш!
- Дадено…
Млада и красива дама пътува с влак след няколкодневна почивка на морето.
Влиза в купето, сяда, кръстосва си краката, поглежда ги и казва:
- Е, ето ви отново заедно!
Мъж помолил Господ: Боже, размени местата ни с жена ми! Тя си седи у дома и не прави нищо. Искам да съм на нейно място…
Господ изпълнил молбата му.
На следващата сутрин мъжът се събудил на мястото на жена си.
Скочил от леглото, приготвил закуска.
Завел голямото дете на училище, а малкото – в детската градина.
После напазарувал. Сготвил обяд.
Успял да си почине, докато пътувал към училището, за да вземе голямото дете, а след това по-малкото от детската градина.
Завел ги на кръжоци и тренировки – първо едното, после другото.
Взел ги оттам и обратно вкъщи.
У дома – уроците и домашните.
Междувременно приготвил вечерята, измил съдовете.
След като всички се навечеряли, разтребил и почистил.
Приготвил децата за лягане – къпане, миене на зъби. Сложил ги да спят.
Тъкмо си легнал да отдъхне и жена му си поискала съпружеския дълг…
Минал месец. Мъжът се помолил на Господ: Боже, върни всичко обратно, не издържам повече…
Господ му отвърнал: Късно е, вече си бременен!
"Терористи отвлякоха самолет, в който са пътували адвокати за конференция. Терористите поискали откуп 20 милиона долара и заплашиха, че, ако не получат това, което искат, ще започнат да освобождават по един адвокат на всеки час..."
