Вицове за България
Вицове и шеги, които осмиват някой от характерните черти на българският народ, като изява на недоволство срещу глупостта, несправедливостта и лошия начин на живот. Също ще се позабавлявате и с хумористичното възхваляване на България и българските черти.
В тази категория има 3647 вица, разпределени в 244 под-страници.
Умрял един софиянец... Отишъл на небето и дядо Господ му казал:
- Дошъл си в Рая, мога да ти изпълня едно желание.
Шопът казал:
- Господи, има един град в България, Пловдив се казва. Искам да го затриеш от лицето на земята.
Дядо Господ му отвърнал:
- Ааа, не става МАЙНА, кажи нещо друго!
Двама българи просяци в Западна Европа:
- Не мога да разбера, защо всички ти дават на теб и всяка вечер се прибираш с джобове, пълни с пари, а на мен ми оставят много по-малко.
- Я да видя, какво ти пише на картона?
- Ами, ето:
- "Болен съм, безработен, баща на четири деца. Моля, помогнете!"
- Ето тук ти е грешката. Аз прося с надпис:
"Не ми стигат само 10 евро, за да се върна в България."
Хвалят се един на друг строители. Французина:
- Ние в понеделник в 8:00 почваме да строим фабриката за самолети. В четвъртък вече първия лети към Ню Йорк!
Американеца:
- Това е нищо - ние в понеделник в 8:00 почваме да строим фабриката за танкове. В сряда вечерта първия вече се сражава в Ирак!
Нашенеца небрежно:
- Ние към 9:30 в понеделник почнахме да стоим винпрома и в 10:15 всички бяха пияни...
Чистачка в нощен клуб, бършейки праха от грамофона, попаднала в списъка на десетте най-добри диджеи на България.
Мъж, пътувал с кола из България и по едно време видял табела на която пишело - "Село Педерасово". Учудил се той, как може да има селище с такова име и решил да попита някого. Видял по улицата да върви млад мъж.
- Извинете! - попитал той младежа.
- Откъде носи името си това село?
- Аааа, не знам! - казал младежа.
- Попитай някой друг, аз съм снаха тук.
Попитали Американец, Французин и Българин, кой обичат най-много - жената или любовницата.
Американецът:
- Как, при нас в семейството е всичко разбира се, че жената обичаме повече.
Французинът:
- Тук е Франция, тук владеем романтиката, разбира се, че любовницата обичаме повече.
Българинът:
- Амии, аз си ги Е*ем и двете, ама най- много си обичам Мама!
България - страната в която с айфона си осветяваш във външната селска тоалетна...
Странно, защо всички опити за лечение на икономиката на България започват с ампутация на спестяванията на гражданите?
Видове дървета в България:
- широколистни
- иглолистни
- футболистни
Дори и ако щастието почука на вратата му, българинът няма да пропусне да се оплаче от шума!
– Как бихте описали българската икономика?
– Колелото продължава да се върти, но хамстера в него отдавна умря...
Само в България въпросите:
- "Какво да ям?"
- "Къде да седна?"
- "За какво да се хвана?"
Имат един и същи отговор:
- На к*ра ми!
Как обичайно молим жените ни да ни донесат нещо:
САЩ - Honey...
Великобритания - Darling...
България - Тъй и тъй си станала...
Много ме дразнят чуждиците използвани в българския език. Например "Толерантност". Какво не ви харесва в българското - "През к*ра ми е?"
Един богат бизнесмен наел дресировчици от Франция, Германия и България да научат неговата маймуна да говори. Дал им по един камион с банани и срок от 1 месец. След 1 месец отива при немеца. Какво да види? Маймуната охранена, търкаля се и не иска да каже нито дума. След още 1 месец отива при французина. Маймуната седи. Тъпче се с банани и кроасани. Бизнесменът казва на маймуната:
- Кажи нещо.
А тя:
- У, У, У...
След още 1 месец, най-накрая, бизнесмена отива и в България при Бай Ганьо. Какво да види? Маймуната седи в ъгъла. Страшно отслабнала. Трепери и омърлушена. Бизнесменът пита Бай Ганьо:
- Ти какво направи с нея?
- Ами как какво! Ето! Храних я обилно с банани, а тя не иска да яде.
Маймуната от ъгъла се обадила:
- Ах, как лъжеш, копеле мръсно?
