Вицове за България
Вицове и шеги, които осмиват някой от характерните черти на българският народ, като изява на недоволство срещу глупостта, несправедливостта и лошия начин на живот. Също ще се позабавлявате и с хумористичното възхваляване на България и българските черти.
В тази категория има 3647 вица, разпределени в 244 под-страници.
Двама българи в САЩ останали без пари. Имали само 1 долар. Решили да го използват мъдро. Тъй като били гладни влезли в някакъв ресторант. Единия казал:
- Виж сега, ще си избереме най-евтиното ястие от менюто и ще си го поръчам аз, ще го опитам и ако е хубаво ще си вземеш и ти, за да не изхарчим целия долар.
Поръчали си горчица с филия хляб. Единия опитал, но горчицата била много люта и той се разревал.
- Защо ревеш бе?
- Сетих се за мама, тя умря и ми стана тъжно. Хубаво е поръчай си и ти!
Поръчва си и другия, опитва и той започва да плаче.
- Ти сега защо плачеш?
- За майка ти...
- Какво?
- Нали е умряла, та не мога да ти еб*м пи*ката майчина!
Първи по нашите земи са живели трушийците, по-късно са се заселили и ракийците и така са се получили тракийците...
Наш специалист го командироват в Китай.
- Какво ще правя там? - попитал той. Та аз не знам китайски.
- Запазили сме ти стая в хотел "Интернационал." - отговорил шефа му. Щом е "Интернационал" значи знаят всякакви езици. По-нататък се оправяй сам.
Пристигнал нашият вечерта в Китай, отишъл в хотела, влязъл в стаята си и уморен от дългия път и заспал.
На сутринта на вратата се почукало, влязло едно китайче с поднос в ръце и попитало:
- Цай ли сте пиете или да си е*ба мамата?
С течение на времето кожата на жената губи кю-тен. В България често печели кютек.
Някъде в северна България, катаджия спира пиян водач на МПС, прави му проба за алкохол и му показва дрегера:
- Я погледни тук - 2,45...
- Б'ах му макята! 3 без 15... моята че ме осакати...
...И заби гордо меча в пръстта, па рече:
- "Тука ще бъде България!"
Отзад някой изпъшка:
- "И що, бре?! Таквоз убаво място, мамата му еб*хме сега!
Много българи живеят в изолация... Ала още повече нямат пари да санират жилището си...
Малкият Нострадамус предупреждаваше малкия Айнщайн:
- Не се плези, защото завинаги така ще си останеш!
Предупреждаваше и българите:
- Ако в България някога се появи Робин Худ, той ще взима от богатите, ще дава на бедните, но ще удържа 90% комисионна.
София е като женена жена. Два пъти годишно се празни.
Само в България родителите бият децата си, за да не реват...
ЯПОНСКА логика - ако някой може да го направи, значи и аз мога да го направя. Ако никой не може да го направи, защо аз да не съм първият, който да го направи?!
Българска ЛОГИКА - щом никой не го прави, за къв к*р пък аз да го правя!? А ако някой може да го направи - да си го прави той.
"Клониране" - в Перник това означава да те бият с клони...
Американците мечтаят през 2020 г. да стъпят на Марс. Българите мечтаят през 2020 г. да има метро до "Овча купел".
12 "мъдри" цитата, изписани със златни букви в съкровищницата на българските кандидат-студентски изпити:
1."Пирамидите са се състояли от помещение за покойника, земен ресторант и множество коридори за объркване на учените."
2. "Карл V е роден при леля си, защото майка му тогава не била там."
3. "Абрахам Линкълн е роден в дървена колиба, която построил собственоръчно."
4. "Разликата между царя и президента е тази, че царят е син на баща си, а президентът не е."
5. "Смъртта на цар Симеон сложила край на живота му."
6. "Вероятно лирическият герой е гей, тъй като при толкова самодиви пита “…кажи ми, сестро, де е Караджата."
7. "Христо Ботев налял туба бензин в огъня на революцията със своята поезия.
8. "Героите на Елин Пелиновото село намирали утеха попийвайки си в кръчмата, побийвайки си жените и в други сиромашки радости."
9. "Лирическият герой на Вапцаров са селяните, с увиснали мустаци и потури, в които обаче има нещо силно, здраво и желязно…"
10. "По това време е имало и жени-войводки, които са обладавали по стотина- двеста яки мъже. Но това не било верният път за освобождението на България."
11. "Ботев слязъл от Балкана с шмайзер в ръка."
12. "Хъшовете тихо пиянствали в кръчмата и чакали топчето да гръмне, за да започнат борбата."
България се нарежда на първо място по брой IT специалисти на глава от населението. Всеки отива на работа и казва:
- Ай ти направи това, ай ти направи онова.
