Вицове » България

Вицове за България

Вицове и шеги, които осмиват някой от характерните черти на българският народ, като изява на недоволство срещу глупостта, несправедливостта и лошия начин на живот. Също ще се позабавлявате и с хумористичното възхваляване на България и българските черти.
В тази категория има 3647 вица, разпределени в 244 под-страници.

Оценка: 10 от възможни 10 - общо: 59902

Българин, американец, германец и циганин се качили на един небостъргач.
- За Америка! - казал американецът, скочил и умрял.
- За Германия! - казал германецът, скочил и умрял.
- За България! - казал българина, и бутнал мангала.

Добавен преди 10 години 45 Преглед

– Извинете, в Париж има ли магазин на Глобул да си платя сметката?
– Г-жо, имаме каси само в България.
– Ааааа... ма вий май не сте от Русе! Тук нашият търговски център се казва Париж!

Добавен преди 10 години 12 Преглед

Чужденка се прибира след почивка в България и приятелката и я пита:
- Е, кво? Как беше?
- Ааа, жестоко! Салатите - салати. Доматите - домати. А бе, жестоко!
- А мъжете как са? Кажи за мъжете?
- А беее, мъжете са малко особени.
- Е що?
- Ми един ме е*ба цяла вечер в г*за и на сутринта ми вика "А бе, ти си е*аати п*тката"!

Добавен преди 10 години 17 Преглед

Отишли българите при американския президент и поискали са станат поредния щат на Америка. Президентът не бил и чувал за България, та решил да я проучи. В дебелите книги прочел:
- "България е древна страна, с богати традиции, интересна култура и трагична робска история. Била завладяна от Римската империя и не след дълго Римската империя се разпаднала. След това попаднала под византийско робство и не след дълго Византия изчезнала от световната карта. Попаднала под османско иго, но след известно време и Османската империя се разпаднала. Била в съюз с Хитлер, но и Германия претърпяла поражение и се разделила на две половини. След това била под "приятелското" крило на Съветския съюз, но и той се разпаднал..."
Американският президент бил потресен и преклонил почтително глава пред разрушителния български гений.

Добавен преди 10 години 49 Преглед

В Перник откриха нов фитнес-клуб за жени "Жана д'Арк" с мото "Елате при нас - изгорете калориите"!

Добавен преди 10 години 12 Преглед

От София съм. Ходих командировка до Пловдив. Реших да се срещна с една, която познавам от Фейса.
- Ела, вика, да те разведа... И наистина ме разведе.

Добавен преди 10 години 11 Преглед

Българин и американец седят на пейка на летището. Чужденецът решава да заговори нашенеца.
- България е прекрасна държава!
- Да, прав сте!
- Аз съм изкачвал Мусала, най-високият ви връх, нали го знаете този връх кой е?
- Да разбира се.
Нашенецът се обидил от факта, че американеца предполага, че българина не знае за Мусала! След известно време нашенеца попитал американеца:
- Вие знаете ли, че до короната на Статуята на свободата можеш да се изкачиш...
- Да, защо?
- Пикал съм там.

Добавен преди 10 години 19 Преглед

Някъде в Перник. Мъж влиза в магазин:
- Дай един нов анцунг!
- За сватба или за всеки ден?

Добавен преди 10 години 33 Преглед

Сезоните в България - агне, таратор, риба, прасе...

Добавен преди 10 години 13 Преглед

В Япония си имат дума за "умрял от преумора на работното място", ние пък си имаме за "връщане към живота след препиване до смърт".

Добавен преди 10 години 11 Преглед

Двама нашенци спорят:
– Гипс е!
– Не, цимент е!
– Не! гипс е!
– Чуй ме, цимент е!
– Не е цимент! Сега ще видиш!
Засилва се и прас...
- О-о-о-о-о-о, боли-и-и!
– Е, нали ти казах! Цяла нощ го мазах тоя цимент!

Добавен преди 10 години 3 Преглед

Радио Ереван взима интервю от Министър-председателя:
- Г-н Борисов, как е горе-долу положението в България?
- Ами горе-долу е.
- Добре де, общо взето как е?
- Всичко общо е взето!

Добавен преди 10 години 55 Преглед

В цял свят абревиатурата VIP - Very important people, означава - Особено Важни Личности... Само в България VIP, означава - Very Irrelevant people - Особено Неподходящи Личности...

Добавен преди 10 години 26 Преглед

Само в България, като се съберат VIP - овете, им се налага да се обясняват помежду си, кой какъв е и за чий к*р е там...

Добавен преди 10 години 8 Преглед

После слушам. На задната седалка седят двама мъже на годините на баща ми. Пият бира и се смеят. А почвам да ги чувам, когато питат за тоалетна у рейса.
- Тоалетна у рейс!?!
Па то у цяла България няма една обществена тоалетна, а те я дирят у рейса. Спестили по 1000 евра у България за пет години, зарязали жените и тръгнали да видят свят. За седмица. Прибират се на третата. Загубили се у Будапеща. Лутали се два часа, и единият стигнал до прозрение:
- Сядаме и пием. На кой му трябваме, ще ни намери.

Добавен преди 10 години 5 Преглед
Вижте още...