Вицове за автомобили
Вицове за автомобили, коли, мотори, камиони и изобщо всичко свързано с автомобилите.
В тази категория има 5734 вица, разпределени в 383 под-страници.
Питат немеца:
- С каква кола ходите в магазина?
— С BMW
— А зад граница?
— Зад граница с Мерседес.
Питат французина:
- С какво кола ходите да пазарувате?
— С Rеnаult!
— А зад граница?
— Зад граница с Pеugеot!
Тогава пита руснака:
— С каква машина ходите да пазарувате?
— С тролейбуса!
— А зад граница?
— Ние не пътуваме зад граница!
— А ако се наложи?
— На нас не ни се налага!
— Но, ако много ви се наложи?
— На нас не ни се налага въобще!
— Но, ако е страшно, ама страшно-страшно много необходимо?
— Е, ако е страшно, ама страшно-страшно много необходимо, тогава с ТАНКОВЕ!
Ако след като слезеш от колата си не се обърнеш да я погледнеш поне един път, значи не си избрал правилната кола! Същото важи и за жените!
Катаджия спира перничанин:
- Книжка имате ли?
- Имам!
- Технически преглед минала ли е колата?
- Да!
- А защо си без колан?
- Еее, стига де, кой носи колан върху анцуг?!
Бракоразводно дело... Съдията пита съпругът:
- Какво имущество притежавате?
Мъжът отговаря:
- Ами имаме къща, мъща, кола, мола, дете, мете...
Съдията:
- Тогава отсъждам на съпругата - къщата - на теб мъщата на съпругата колата, на теб молата, на съпругата детето, а на теб метето... нещо да кажете? - обръща се съдията към съпругът.
- Ти не си съдия, а Мъдия!
Сядат в колата мъж и жена:
- Ей, жено! Забравил съм да си подновя застраховката на колата. Ако ме спрат катаджиите ще ме оправят едно хубаво!
- Я, мъжо, по-добре аз да карам тогава.
Софиянец и пловдивчанин вървят из Подуене. Времето е отвратително: вали дъжд, кал и локви навсякъде по улиците. В един момент минава автомобил и здравата ги изпръсква. Пловдивчанинът възмутено се опитва да почисти калните си дрехи и мърмори:
- Това софиянците сте крайно невъзпитани хора! Карате си автомобилите из локвите, пръскате и дори не спирате...
- Защо се сърдиш бе, майна? Нима в Пловдив не е същото? - обижда се софиянецът.
- Разбира се, че не е така! Ако случайно някой те изпръска, той веднага спира, качва те в колата си и те закарва в първия магазин за химическо чистене. Там те събличат и оставят дрехите ти за няколко дни, а виновният те закарва в къщи, където любезно се грижи за теб, докато си без дрехи...
- Я стига си ми говорил глупости бе, не ви знам аз вас пловдивчаните какви сте... С тебе случвало ли се е някой път такова нещо?
- Е, точно на мен досега не ми се е случвало... но със жена ми вече три пъти.
Карам си оня ден Голфа към работата и пред мене едно BMW Е46.
Гледам на задното стъкло, че се продава и набирам номера:
- Ало, за BMW-то се обаждам.
- Да, продава се!
- А върви ли?
- Много ясно!
- Ми айде тогава настъпи газта или мръдни вдясно, че от пет минути ти святкам да мина...
- Жена, гледах те от терасата 20 минути как паркираш, направо си мисля дали изобщо да ти давам колата, та ти и на пътя си неадекватна!
- О, я стига, и днес ли шефа ти те е юркал, та на мен си го изкарваш? Заяждаш се за глупости!
- Не са глупости, утре катастрофа можеш да направиш! Айде да те видя сега: представи си следната ситуация, караш, и изневиделица пред теб пресичат баба с внуче, кое удряш?
- Бабата!
- Спирачките, ма... удряш спирачките!
На сеанс при гледачка, клиентката пита:
- А вашите талисмани наистина ли носят късмет, успех и подобряват живота?
- Разбира се! Наскоро купих кола на сина си!
Пътува бензиновоз, зад него се влачи верига. Спира го катаджия:
- Такааа, защо с верига?
- За да отива електричеството в земята.
- Това е ясно. А веригата за какво е?
- Хмм. Ами, ако удари мълния, всичко отива в земята.
- Абе, това ми е ясно, а веригата за какво ти е?
Мъжът не издържа, спира преминаваща Жигула и моли шофьора:
- Слушай, приятел, обясни му, за какво ми е веригата.
Шофьорът на Жигулата излиза:
- Разбирате ли, за да не се взриви бензина, за да не възникне искра.
- А-а-а, разбрах.
Бензиновозът щастливо си заминава.
А катаджията се обръща към шофьора на Жигулата:
- Такааа, защо си без ВЕРИГА?
Новият слоган на БДЖ:
- Нашите клиенти са пътници!
Към приятелите ми, които са изпаднали в истерия покрай корона вируса:
1. Вероятността да се заразите и умрете от корона вирус е 0,014%. По вероятно е да се разболеете от бяс, напълно сериозно. Ако това не е достатъчен аргумент, четете нататък.
2. Шанса някога да използвате някой от боклуците, които сте накупили за защита клони много под 1%.
3. Най-вероятно маските които сте си купили, въобще няма да ви защитят, защото те нямат такава функция. Ако не пише N95 на тях, няма смисъл да ги ползвате. Просто ги хвърлете и дишайте нормално. Дарт Вейдър също носеше маска, ама пак умря, нали?
4. Въздушно-капковия път на разпространение включва и очната лигавица. Затова ходене само със затворени очи, не ги отваряйте в никакъв случай, така увеличавате шанса да не умрете от корона вирус, защото сигурно преди него ще ви довърши я някоя кола, я някой камион.
5. Истерията и постоянното притеснение влияят на нервната система, а тя от своя страна на имунитета ви. Та, както казах в т. 2, дишайте нормално.
6. Плацебо ефекта има и обратното страна, внушавайте си че ще се заразите е най-вероятно ще го постигнете.
7. Вируса може да полепне по дрехите ви и да го разхождате с вас. А нещо не виждам химически костюми?!
8. Ако си спомняте, и свинския, и птичия грип щяха да ни погубят, а сега са си сезонни вируси.
9. Дишайте спокойно.
10. Ако все още не можете да дишате спокойно, може да се възползвате от правото си да ме махнете от приятели. Така аз ще мога да дишам спокойно, знаейки, че не съм обграден от психопати.
Мъж и жена правят с*кс в кола.
По едно време жената казва:
- Колко си издръжлив днес миличко!
А мъжът отговаря:
- Това е илюзия - от половин час се друсаш на скоростния лост.
- Вече имаме пари за бензин.
- От къде бе, Иванчо?
- Ами продадох колата.
Мъж и жена бутат колата към автосервиза. Мъжът пъшкайки:
– Обаче тоя, дето ми продаде колата се оказа много прав.
– В смисъл?
– Ами, че не харчи много гориво…
