Вицове за затвора и затворниците
В тази категория има 842 вица, разпределени в 57 под-страници.
Арестуват чужденец, че е ограбил бижутериен магазин. Разпитват го, но нищо не се разбира и викат преводач. Казали му:
- Знаем, че ти си обрал магазина. Казвай къде са бижутата!
Преводачът му превел, а затворникът казал:
- Не съм обирал никакъв магазин.
Преводачът превел. Тогава полицаят извадил пистолета си, наврял го в лицето на затворника и казал:
- Казвай къде са бижутата, иначе ти пръскам мозъка!
Преводачът му превел и затворникът веднага казал:
- Скрих ги в парка, заровени са в корените на най-големия бор.
Преводачът превежда:
- По-добре ме гръмнете, защото никога нищо няма да ви кажа!
В затвора разговарят двама:
- На колко си осъден?
- На десет години.
- Защо?!
- Лових риба с динамит.
- Я пък ти!? За една риба цели десет години?
- Не е за рибата, ама като хвърлих динамита и изплуваха трима водолази…
Вкарали Киркор и Гарабед за далавери в затвора.
- Виж сега, Киркор - казва Гарабед - тука ще сме бая време, без жени… Понеже сме приятели от малки, предлагам да се редуваме - една седмица ти ще си жената, една аз.
Съгласил се Киркор, теглили чоп и се паднало той пръв да е "жената". Почнал Гарабед да го работи, а той стиска зъби и пуши мрачно.
- Абе, Киркор, много животинско е така - вложи малко чувства…
Киркор хвърля фаса и процежда:
- Обичам те бе, Гарабед, обичам те…
Вкарват един в затвора. Едър мъж, космат, с мустаци… Увлякли го лоши другари в някакава дейност и получил срок. Виждайки, че му е за първи път, затворниците решили да се избъзикат с него. Носят му кофа вазелин и дружески му смигват:
- Намажи се обилно с вазелин, тука много еб*т…
Новият засуква мустаците, въздъхва и започва да маже с шепи косматите си гърди…
- Не там! Не там! Г*за намажи, г*за. - дава му напътствия по-опитен затворник.
- Мажи отзад, за да издържи!
А новият, въздишайки, отговорил:
- Ох, то задникът ще издържи, ама сърцетоооо… Сърцетооо как ще издържи?!…
Един мъж си хванал младо гадже. Вкарал го в леглото, но то било много неопитно и не знаело какво да прави.
- Виж сега, ще ти обясня. Аз имам в гащите си един затворник, ти пък имаш в твоите един затвор и сега ще вкараме затворника в затвора. Започнала играта и след известно време човека свършил и се отпуснал доволно, но момата измрънкала:
- Ей, затворника избяга, трябва да го върнем обратно. Повторили играта, но момата пак замрънкала същото:
- Затворника, затворника избяга, бързо го връщай вътре …и така трети, четвърти, пети път. След шестия път мъжът изнемощял се отпуснал на леглото, а момичето пак замърморило:
- Тоя затворник пак избяга от затвора, не може така, вкарвай го вътре. Еееее затворник, затворник, ама не е с доживотна присъда …креснал мъжа…
Затвор. Надзирателят минава на нощна обиколка. От една килия се чува как някой плаче.
- Кой реве там, бе?
Услужлив дебел глас.
- Иванов, г-н старшина…
- Защо реве?
- Ми, иска му се коняк…
- Ха, коняк иска… А, х*й не ще ли…?!
- Пробвахме, но продължава да реве…
Началникът на затвора към излежал присъдата си затворник:
- Извинявайте, но поради грешка излежахте пет дни повече.
- А, не се притеснявайте, ще си ги прихвана следващия път.
- Подсъдими, вие сте осъден на 3000 марки глоба или на десет дни затвор. Ще платите или ще лежите?
- Предпочитам да отлежа.
Още първия ден осъденият получил закуска парченце хляб и чаша слабо кафе.
- Искам да говоря с директора на затвора - ядосал се той - Да не би да искате да ме убедите, че това е закуска за триста марки дневно!
Двама съдии се напиват заедно, полицията ги арестува. За наказание всеки от тях трябва да осъди другия. Първият осъжда приятеля си на дребна глоба. Вторият осъжда колегата си на шест месеца затвор.
- Но защо? - пита клетникът. - Аз бях толкова снизходителен към теб!
- Зная, но много зачестиха случаите с пияни съдии. Ето, днес сте вторият.
- Но не можете ли в края на краищата да живеете честно? - пита съдията.
- Че кога - вие през цялото време ме вкарвате в затвора!
Затворникът към тъмничаря:
- Моля ви да предадете това писмо на моя адвокат. Той е в съседната килия.
Инспекция в затвора. Проверяващият пита един затворник:
- За какво си тук?
- Защото не ме пускат да изляза.
Съобщение в пресата:
" Вчера за първи път бе осъден хакер за проникване в чужда мрежа и влезе в затвора за излежаване на 12 годишна присъда.
По данни на централния компютър на полицията, вдругиден хакерът излиза на свобода поради изтичане на срока на наказанието."
Съобщение:
"Вчера за пръв път хакер беше осъден за проникване в чужда компютърна мрежа и влезе в затвора да излежава 20-годишна присъда.
По данни от централния компютър на полицията, вдругиден хакерът излиза на свобода поради изтичане срока на наказанието".
В затвора:
- За какво лежиш?
- Гледах чужди карти.
- Хе, такива като тебе в казиното за пет минути ги хващат.
- А в Генералния щаб десет години не можаха да ме разкрият.
