Вицове за пътуване
В тази категория има 1607 вица, разпределени в 108 под-страници.
Един шофьор пътувал с колата през зимата и го стопирала една стопаджийка. Качил я той в колата, обаче след малко колата се развалила и той излязъл от нея за да я оправи. Човъркал той по двигателя но ръцете му замръзнали, влязъл в колата, пъхнал ги между краката на жената и като се стоплили пак излязъл навън, за да продължи ремонта. След малко ръцете му пак замръзнали и пак по същия начин ги стоплил между краката на жената. На третия път оправил колата, влязъл вътре, запалил двигателя и тогава тя му рекла:
- Добре де, ами ушите ти не измръзнаха ли?
Един невротик се реди на опашка за билети за влака.
След дълго чакане изнервен до крайност стига до гишето и поръчва:
- Моля един билет за влака от 18,30 ч.
Касиерката:
- Докъде ще пътувате?
- Ама много сте любопитна, бе госпожо!
Четирима пасажери пътуват в един влак-един шоп, един пловдивчанин, една дебела и една мощна блондинка.
Наближава тунел и изгасват светлините. В тъмнината се чува един юмрук. Излезли от тунела, светнали лампите и четиримата се спогледали мислейки:
Дебелата: Сигурно пловдивчанина е метнал ръка на блондинката. Блондинката се е ядосала и го е цапардосала.
Блондинката: Сигурно пловдивчанина е искал да ми метне ръка, но в тъмното е нацелил дебелата и дебелата му е завъртяла един.
Софиянецът: Със сигурност пловдивчанина е метнал ръка на блондинката. Блондинката се е ядосала и по погрешка е нацелила мен.
Пловдивчанинът: Оооххх, кога ще дойде друг тунел, та да му извъртя на софиянеца още един.
В един самолет пътували четирима души. Президент, Професор, Студент и Старец. По едно време самолетът се развалил и пилота им казал, че има само 3 парашута. Президентът грабнал първия парашут и казал:
- Аз съм най-важен затова трябва да се спася.
И скочил. След него професорът взел втория и казал:
- Аз съм най-умен и затова трябва и аз да оцелея.
И скочил. А старецът казал на студента:
- Хайде, скачай с последния парашут ти си млад трябва да се спасиш, а аз вече съм си изживял годините.
А студентът му казал:
- Спокойно старче има два парашута, защото "умният" скочи с раницата ми!
Французин и турчин пътували в влак. На турчина му се допръцкало и казал:
- Аз се казвам Йосиф-ф-ф...
Французинът се ядосал и за да си го върне казал:
- Мен на гарата ще ме чака Григор-р-р... с мотор-р-р... с кош-ш-ш...
Пътували в тайгата с шейна БРЕЖНЕВ, ТАЧЪР, РЕЙГЪН и ТОДОР ЖИВКОВ. По едно време след шейната се паявила глутница гладни вълци. Рейгън, след като видял, че глутницата наближава все повече изправил се и рекъл:
- Вие продължете, а аз ще ги забавя - и скочил.
Не минало много време и глутницата пак ги настигнала. Тачър се изправила и казала:
- Вие продължете, а аз ще ги забавя - и скочила.
Останали Брежнев и Живков. Тошо се замислил, кой ще скочи от тях двамата когато пак ги настигне глутницата. Ето, че глутницата ги настига и Тошо като подчинен на Брежнев решил да скочи. Но в този момент Брежнев се изправя, изважда изподкожуха един автомат и избива глутницата.
Тошо с недоумение попитал:
- Защо не го използва по-рано докато бяха още живи Тачър и Рейгън?
- Че това за четирима стига ли? - казал Бражнев изваждайки шише водка от джоба си.
Програмист, електроинженер и механик пътуват с кола. Колата се поврежда. Механика казва:
- Сигурно е ремъка. Ей сега ще погледна.
Никаква полза. Електроинженера се намесва:
- Чакай да видя акумулатора, сигурно е свършил.
Не е и там повредата. Всички мълчат, по едно време програмистът казва:
- Що не излезем и пак да влезем?
Пътуват националния отбор по футбол и националния отбор по борба в двутежен автобус. Долу футболистите купонясват! Ядене, пиене, танци...
Горе борците загасили лампите и се свили на седалките. Отива при тях Емо Костадинов:
- Хайде бе, момчета, отпуснете се! И вие се повеселете малко! Я вижте какво става долу, на първия етаж!
- Да! На вас ви е лесно! Имате си шофьор! А ние като си нямаме?!
Един габровец пътувал с влак от София към Габрово, но на всяка гара слизал да си купи билет. Попитали го:
- Защо слизате на всяка гара и си купувате билети, a не си купите билет направо эа Габрово?
Той отвърнал:
- Ами, докторът ми каза, че съм тежко болен и сигурно няма да оживея до там, заради това реших да спестя малко пари.
- Защо блондинка не може да вземе шофьорска книжка?
- Защото не е свикнала да пътува на предната седалка!
Елцин, Стоянов и Клинтън заедно с техните съпруги пътували за Белия дом със самолет. На средата на пътя самолетът се развалил и почнал да пада, но на борда имало само 3 парашута.Стоянов предложил да спасят жените.
Елцин:
- Да го духат!
Клинтън:
- Дали ще има време?!
По средата на презокеански пътнически полет от високоговорителя в самолета се чува женски металически глас:
- Дами и господа погледнете на ляво, ще видите че лявото крило гори, а сега погледнете на дясно, ще видите парашутите на екипажа на самолета... Бордовият компютър ви пожелава приятно пътуване.
Един философ трябвало да мине от единия на другия бряг на голямо езеро. По време на дългото пътуване той заразпитвал рибаря, който го прекарвал с лодка:
- Приятелю, знаете ли алгебра?
- Не - отговорил рибарят.
- Как, но тогава ти си загубил една четвърт от живота си! - възкликнал философът. - А учил ли си математика?
- Не.
- О, та това значи, че две четвърти от живота си пропилял! А имаш ли понятие от философия?
- За това чувам за първи път! - чистосърдечно отговорил рибарят.
- Ай, ай, ай, та, човече, ти си загубил три четвърти от своя живот! - с почуда заклатил глава философът.
В това време над езерото започнала силна буря.
- Господине, знаете ли да плувате? - попитал рибарят.
- Не, не зная.
- Тогава бързо лягайте в лодката, защото ако се преобърне, всичките четвъртинки от живота ви са загубени! - обобщил рибарят.
Пиете прекалено много кафе ако:
* Бягате насън.
* Отваряте вратата преди да ви позвънят.
* Не сте мигвали от последното лунно затъмнение.
* Домашният ви компютър е включен всяка нощ.
* Спите обикновено с отворени очи.
* Гледате филми на ускорен кадър.
* При някои бързи завои понякога си виждате гърба.
* Да спре вашето Брауново движение може само някое силно земетресение.
* Вече сте изтъркали три чифта чехли само за този месец
* Облизвате празната кафеварка.
* Всяко лято си мечатете за пътуване до Африка - за да може собственоръчно да изберете наистина най-хубавите зърна кафе.
* Кихате с отворени очи
* На доктора ви му трябва калкулатор, за да изчисли пулса ви.
* Вие сте толкова нервен, че вашето семейство е решило да икономисва от покупката на миксер.
* Лесно запалвате двигателя на колата си даже без акумулатор.
Вечер. Проливен дъжд. На вратата на кръчмата "Св. Георги и змеят" чука пътник. Вратата отваря свирепа кръчмарка. Пътникът се обръща към нея с думите:
- Аз съм беден пътник, цял ден съм пътувал, уморен съм и съм гладен, но нямам никакви пари....
Кръчмарката изръмжава зловещо:
- Абе я ходи се... твойта мама...
Пътникът:
- А мога ли да говоря със Св. Георги...
