Вицове » България

Вицове за България

Вицове и шеги, които осмиват някой от характерните черти на българският народ, като изява на недоволство срещу глупостта, несправедливостта и лошия начин на живот. Също ще се позабавлявате и с хумористичното възхваляване на България и българските черти.
В тази категория има 3647 вица, разпределени в 244 под-страници.

Оценка: 10 от възможни 10 - общо: 59908

При насjъпилото положение в България, Иванчо взел та умрял от глад. Явил се той пред вратите на рая. Сам Господ му отваря.
- Господи, Иванчо съм от България. Мисля, че водих праведен живот та се явявам тука.
- Да Иванчо, за тука си. Влизай.
И тъй като било по обед, Господ го пита:
- Сигурно си гладен, ще хапнеш ли с мен?
- Ами да, защо не.
Отворил Господ една рибена консерва, седнали на един камък и яли. Докато яли, гледа Иванчо долу в ада, ония ми ти пичове нагъват пържоли, пият вино, музика и мацки, с една дума - купон. На другия ден на обед, пак същата история. На третия ден след като нагъвали пак консерви а ония долу печено прасе, Иванчо се осмелил и запитал:
- Господи, извинявай ама каква е тая работа, ние тук уж в рая, пък караме на сухоежбина, а ония долу пируват.
- Иванчо, какво да ти кажа, не си заслужава да готвя само за двама души.

Добавен преди 12 години 2 Преглед

Международна компания пие кафе в изискано кафене.
Американецът моли жена си:
- Би ли ми подала захарта, захарче?
Малко по-късно, французинът:
- Малко мед, медунчо!
След минутка иде ред на българина:
- Подай ми млякото... (кратък размисъл)... краво такава!

Добавен преди 12 години 2 Преглед

- Какво е неточност?
- Българин, отиващ на работа.
- А какво е точност?
- Българин, излизащ от работа.

Добавен преди 12 години 1 Преглед

Бил Гейтс идва в България и отсяда в скъп хотел.
Първата вечер домакините му изпращат прос*итутка като знак за гостоприемство.
На сутринта я питат, какво е да спиш с най-богатия мъж в света.
Тя отговаря:
- Разбрах защо фирмата му се казва MICROSOFT.

Добавен преди 12 години 2 Преглед

Пътнически кораб потъва в морето. Единствените оцелели са англичанин, французин и българин. Плували дълго, но започнали да се уморяват, а бряг не се вижда. Англичанинът се помолил:
- Господи, моля те, изпрати ми толкова дъски, колкото пъти ми е изневерила съпругата!
Хоп, появила се една дъска, хванах се за нея англичанина и отпътувал. Французинът се помолил:
- Господи, моля те, изпрати ми толкова дъски, колкото пъти ми е изневерила съпругата!
Хоп, появили се пет дъски, съединил ги французина, направил си сал и отпътувал.
Тогава се обадил и българина:
- Господи, моля те, изпрати ми толкова дъски, колкото пъти ми е изневерила съпругата.
И тогава ТРЯ-Я-ЯС-С-С - появил се дървен мост, чак до брега.

ТОСТ:
Да пием за жените, които в трудни моменти мислят за мъжете си!

Добавен преди 12 години 1 Преглед

Застанала царицата пред огледалото и попитала:
- Огледалце, огледалце от стената, кажи коя е най-хубавата на Земята?
А огледалцето отвърнало:
- Ти, царице, си дарена с извънмерна красота, но по-як спонсор има една друга грозота...
...И така победителка в конкурса "Мис България" станала Баба Яга...

Добавен преди 12 години 0 Преглед

- Ало, Международният валутен фонд ли е?
- Да.
- Обаждаме се от България. Бихте ли ни превели пари...
- Веднага превеждаме! “Пари” - “money”, “money” - “Пари”...

Добавен преди 12 години 1 Преглед

Пристигнал един нашенец на Хавайските острови.
Настанил се в хотел.
Попитали го:
- Откъде сте?
Нашенецът се притеснил - ако им каже, че е от България, ще почнат да разпитват къде, защо, как... И отсякъл:
- От Европа!
Хавайците се замислили:
- Това от коя страна на България беше?

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Отива човек при спасителите на плажа, гледа ги че скучаят и им вика:
- Братлета, огънче да имате?
- Имаме..
- Мерси! Вие гледам че скучаете, що така?
- Ми няма кво да правим. - заоправдава се единия. - Чакаме почивката да пийнем по биричка..
- Е момчета, отивам да взема три бири...
Връща се, обсъждат политическото състояние на България, теглят една пиянска песен как Екатерина Михайлова е Мистър България, спорят за и против чалгата и след час единия спасител пита:
- Абе момче, от цял плаж що при нас дойде да искаш огънче?
- Еми, трябваше да ви кажа нещо... ама го забравих.
Тръгва си, връща се след 10 минути:
- А-а да бе, като дойдох да ви искам огънче трябваше да ви кажа че тъща ми се дави...

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Нов експеримент: затворили българин, руснак и арабин в три стаи с по една маймуна във всяка. Отворили ги след 2 години.
Българинът с две малки маймунчета.
Руснакът с две малки маймунчета.
Арабинът с едно.
- Защо така бе?
- Какво искате като ме затворихте с мъжка маймуна!

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Един африкански принц бил студент в България.
Пише писмо на майка си и се жалва.
- Мамо, тука всичките ми колеги идват на лекции с автобуси, а аз с кола.
Майка му отговаря:
- Сине, пращам ти пари купи си автобус.
Минало се малко време и той пак писал на майка си.
- Мамо, всичките ми колеги живеят в общежития. Казват, че е много весело.
Майка му отговаря:
- Сине на ти пари купи си общежитие.

Добавен преди 12 години 1 Преглед

Във влака пътуват българин и германец. По едно време нашия решил да се помайтапи с немеца:
- Ама братушките как ви смачкаха фасона след войната...
- Was, was...

Добавен преди 12 години 1 Преглед

Из тест за интелигентност.
Въпрос:
- В коя държава Поручик Ржевски би се провалил тотално, ако разчита само на чара си?
Верен отговор:
- В България.

Добавен преди 12 години 1 Преглед

Българин, турчин, американец и африканец решили да пътуват със самолет. Излетели, но след 10мин пилота казал:
- Ще паднем трябва някой да скочи.
Тогава американеца казал:
- Дядо ми е бил мил, баща ми е бил мил и аз съм мил - и скочил.
Пилота пак се обадил трябва някой да скочи. Тогава африканеца казал:
- Дядо ми е бил щедър, баща ми е бил щедър и аз съм щедър - и скочил.
Пилота пак се обадил трябва някой да скочи. Тогава българина казал:
- Дядо ми е бил хайдутин, баща ми е бил хайдутин и аз съм хайдутин - хванал турчина и го хвърлил.

Добавен преди 12 години 3 Преглед

Японец и българин си говорели за дължината на работното време.
Японеца казва:
- Ние в Япония работим по осем часа. Два за мене, два за Императора и четири за Япония.
Нашенецът:
- Ние у България бачкаме по два часа. Щото нямаме император, па ни е през оная работа за Япония.

Добавен преди 12 години 1 Преглед
Вижте още...