Вицове за България
Вицове и шеги, които осмиват някой от характерните черти на българският народ, като изява на недоволство срещу глупостта, несправедливостта и лошия начин на живот. Също ще се позабавлявате и с хумористичното възхваляване на България и българските черти.
В тази категория има 3647 вица, разпределени в 244 под-страници.
2060-та:
- Ей тука внуче си прекарах най-хубавите години.
- Какво е това дядо?
- Левият завой на Гешов и България.
Никога не съм разбирала хората, които не говорят на български.
В Бояна вече имало сняг. А в по-евтините квартали и извън София, КОГА???
Между варненец и бургазлия всичко е "миеко" казано!!!
Когато японците чули, че от София до Бургас пътят с влак е 9 часа, си помислили, че България е по-голяма от Китай.
– Извинете, в Париж има ли магазин на Глобул да си платя сметката?
– Г-жо, имаме каси само в България.
– Аааа… ма вий май не сте от Русе! Тук нашият търговски център се казва Париж!
Българинът ползва подлеза само в крайна нужда, а също по голяма и по малка.
Гражданин на България си кара каруцата малко по бързо, подскача на асфалта и едно гражданче пада.
- Айше, да спирам ли или ша праим друго!
- Докторе, боли ме душата за този народ!
- Такаааа... записвам - душевноболен!
Защо в България минаваш за интелектуалец, ако вместо "мамка му", казваш "упс".
Добричлия се качва на такси в Лондон и казва:
- Карай бързо към Добрич.
Шофьорът обяснява на английски, че не го разбира. Нашият обаче продължава:
- Добрич, Добрич.
Таксито така и не тръгва, а шофьорът показва, че е в недоумение. Тогава добричлията отваря куфарчето си, показва милионите в него, хвърля пачки на шофьора и пак казва:
- До 2 дни да съм в Добрич.
А лондончанинът отговаря:
- Аааа... I see - Dobrich! Balik or Stroitel?
Вълкът, заекът и хамстерът решили да избягат от немотията в България и да идат в Япония.
Заекът казал:
- Трябва да си измислим кодови имена да не ни разпознаят на границата. Всички се съгласили.
Вълкът казал:
- Аз ще съм Вуй.
Заекът казал:
- Аз ще съм Зуй.
Хамстерът казал:
- Аз се връщам.
- Ало? Бърза помощ? Тука едни хора не се чувстват добре.
- Диктувайте адреса.
- България...
В Германия се пие най-много бира, във Франция - вино, в Русия - водка, а в България - когато някой черпи...
Ако в нетa имаше българска търсачка, на нея щеше да пише “Тук не е информация!”
