Вицове » България

Вицове за България

Вицове и шеги, които осмиват някой от характерните черти на българският народ, като изява на недоволство срещу глупостта, несправедливостта и лошия начин на живот. Също ще се позабавлявате и с хумористичното възхваляване на България и българските черти.
В тази категория има 3647 вица, разпределени в 244 под-страници.

Оценка: 10 от възможни 10 - общо: 59909

Седят си един англичанин и един българин на терасата, пият си аперитивчето... Българинът решил да се изфука с нещо пред госта си, ама нямало с какво. Същата вече обаче се падало пълнолуние и както се наслаждавали на гледката той казал:
- Ей, я виж каква хубава луна си имаме този месец в България!
Англичанинът, учудено:
- Че защо, какво й беше на старата?

Добавен преди 12 години 1 Преглед

В Америка хората работят, ако им плащат добре.
В България хората работят. Ако им плащат - добре.

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Кой как отива на рожден ден?

Англичанинът: с достойнство.

Французинът: с торта.

Руснакът: с водка.

Българинът: с приятели.



Кой как се връща от рожден ден?

Англичанинът: с достойнство.

Французинът: с домакинята.

Руснакът: на четири крака.

Българинът: с остатъка от водката.



Кой какво си мисли докато се връща от рожден ден?

Англичанинът: "Успях ли да запазя достойнството си?".

Французинът: "Дъщерята май беше по хубава".

Руснакът: "Много мъ' биха ама и аз удрях".

Българинът: "Жалко, тортата остана - можех да взема и нея".

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Японец и българин си говорели за дължината на работното време.
Японеца казва:
- Ние в Япония работим по осем часа. Два за мене, два за Императора и четири за Япония.
Нашенецът:
- Ние у България бачкаме по два часа. Щото нямаме император, па ни е през оная работа за Япония.

Добавен преди 12 години 1 Преглед

Бай Ганьо тръгнал на гурбет в чужбина. Стигнал и до Япония. Поработил там известно време и като си тръгнал японците от благодарност му подарили дърворезачка. Обяснили му, че това е последен модел и с нея може да нареже 40 кубика дърва без да усети умора. Върнал се бай Ганьо в България и след време отишъл в гората за дърва. Цял ден рязал, успял да нареже 20 кубика и се прибрал в къщи много уморен. На следващия ден станал по-рано, пак отишъл в гората и цял ден рязал без да почива. Успял да нареже 22 кубика и се прибрал капнал от умора. Обадил се ядосан на японците и им обяснил, че тяхната прехвалена дърворезачка не може да нареже повече от 20 кубика дърва на ден. Японците се разтревожили и изпратили комисия, която да провери на място какъв е проблема.
Отиват японците с бай Ганьо в гората и той започва да реже дърва. След малко японците започват да говорят по между си:
- Леле, този ако се сети да включи дърворезачката цялата гора ще нареже за един ден.

Добавен преди 12 години 16 Преглед

Пратил Господ Дева Мария на земята да му каже как живеят хората. Праща тя телеграма от Русия:
"Тук хората пият, и пият, и пият. От дъжд на вятър работят. Обшо взето - ужас".
Праща втора телеграма от България:
"Тук хората пият, работят и се еб*т. Общо взето - умряла работа."
Праща от Западна Европа:
"Тук хората работят пет дена и живеят два. Общо взето има ред. Утре летя за Америка"
Чака Господ вести от Америка, ама няма нищо.
Праща Свети Петър да провери какво става.
Отива той и какво да види - седи Дева Мария на една поляна, около нея разни хубавци, свири музика, ядене и пиене много, хората весели.
Видяла го Мария и се провикнала:
- Пепи, кажи на Боги, че Мими няма да се връща.

Добавен преди 12 години 0 Преглед

На олимпиада между студенти право на финала се класирали България и Русия. Паднал им се следния казус. Върви Адам през гората чисто гол, оная му работа стигала до коляното, а тревата била висока до кръста. Изведнъж се появява змията и го ухапва за оная му работа. Въпроса е следния: Трябва ли Ева да му налапа главичката и да му изсмуче отровата или не?
Риснаците казали, че трябва защото така ще му спаси живота и от тази гледна точка е морална правилно.
Българите пак казали, че е перв*рзно и морално неправилно, защото щом имал толкожа голям х*й, значи е можел и сам да си изсмуче отровата.

Добавен преди 12 години 1 Преглед

На симпозиум на фармацевтични комании се представя нов вид хапче.
Пръв излиза представителят на Франция и казва:
-Нашата компания разработи хапче, което след изпиването му, пенисът ти става 22см на дължина.
Запитване от журито:
-А на дебелина?
Отговор:
-Ние нямаме проблем с дебелината.
Втори излиза екипът на Русия.
-Ние направихме хапче, което след изпиване ти го прави 30см обиколка.
Въпрос от публиката:
Ами на дължина?
Отговор:
- Ние нямаме такива проблеми.
Трети излиза екипът на България.
-Хапчето, което изобретихме ние, след изпиване ти го прави като ПЪПЕШ.
Запитване от журито:
-Ама как така като пъпеш? На дължина или на дебелина.
Българите отговарят:
-Ние нямаме проблеми с дължината и дебелината - НА ВКУС !

Добавен преди 12 години 0 Преглед

- Защо в България няма случаи на болестта СПИН?
- Тя се предава по полов път, а у нас никой никого за нищо не еб*ва!

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Имало едно време в Америка...

появила се ламя. Пробвали да я трепят с газ, с отрова, атомна бомба....ама - не става. Ламята си живеела безгрижно

и си излизала да си хапва данакоплатци...

Изплашили се политиците, свикали съвет, довели президента... давали всякакви съвети и нищо!!

Най накрая се появил един българист .

Чувал сам за едни братя , златната ябълка и ламята... някаде в България.

Пратили те делегация, намерили братята

и се почнало - "Ай, спасете ни... ще ви позлатим

, освободете ни от ламята...! "

А братята :

- Ама нали е ламя, не змей ??

- Ламя е , ламя !- отговорили американските парламентаристи .

Братята :

- Ама да не излезе змей, а?

- Ламя е , ламя

Натакмили багажа , взели златната ябълка, такъмите и тръгнали за Америка и пак :

-Абе, да не излезе змей?? А??

-Ламя е , ламя .

Стигнали пред пещерата...и пак :

- Да нее змей?? А??

- Ламя е, ламя!

Взели си златната ябълка и влезли.

Ден, два .. седмица ги няма.. ама и ламята не излиза.

Изпратили американските военни робот с камера

и какво да видят:

Най големият брат даржи извита опашката на ламята

средният я хванал на задна прашка и я работи с пот на челото!

А най-малкия я гали по потното чело и й говори:

- Я какво голямо гущерче си пораснало ,а пък плачеш!'

Добавен преди 12 години 4 Преглед

Пътнически самолет по време на полет един от моторите отказва и трябва целият самолет да бъде олекотен. След като изхвърлят багажа и всичко ненужно пилотът вика стюардесата и й обяснява, че за да не се разбие целият самолет някой от пасажерите трябва да скочи.
Отива стюардесата при пасажерите и им обяснява за създалата се ситуация и че в името на всички пасажери някой трябва да скочи.
Първи решава да бъде американеца, питат го за някакви последни желания.
- Да - отговаря той - искам 1 чаша Джак Даниълс и да изпуша една пура.
Изпил си уискито, изпушил си пурата, извикал да живее Америка и скочил от самолета.
Върнала се стюардесата при главния пилот да види какво е полужението, но самолетът все още бил нестабилен и трябва да загубят още товар.Тя се връща за втори път при пасажерите и им обяснява същото, този път французинът се престрашил и поискал всички жени на борда да го целунат и да изпие едно шардоне, извикал да живее Франция и скочил.
Отново стюардесата се връща, но самолета е все така тежък и трябва да пожертват още някого. След 1 час тя се връща в пилотската кабина цялата раздърпана и пилотът я пита:
- Какво стана този път? Самолетът вече е стабилизиран и можем да продължим.
-Ми... този път българинът, пожела да изпие всичкия алкохол на самолета, и го изпи, пожела да изчука всичките жени на самолета и го направи....
- И какво стана след това? -попитал пилотът.
-Еми каза "Да живее България! "...и изхвърли турчина !

Добавен преди 12 години 1 Преглед

Тур оператор на мощна английска туристическа фирма е на 10-дневна командировка в България да огледа пазара и да си даде след това мнението на експерт за евентуално влизане на тази фирма на българския пазар. Дошло мацето, обиколило морски и планински курорти, огледало база, комуникации, инфраструктура и докладва пред борда на директорите в Лондон за своите впечатления и експертно мнение - всичко е в суперлативи с малки забележки, които няма да повлияят на влизането на фирмата тук, т.к. сме вече в ЕС и това са временни неща. Накрая президентът на фирмата пита:
-Кейт, кажи нещо от народопсихологията на българина, неща от бита им, на които ние да заложим в концепцията по реализацията на нашето влизане на този пазар.
-Г-н президент, много гостоприемно племе, гледат си децата до 50 годишна възраст, сменят си колите на 20 години минимум, между себе си са много лъжливи, но само едно за мен е необяснимо - строят къщи, в които все едно ще живеят по 300 години, а еб*т така, все едно утре ще умрат!

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Една германка тръгнала на околоевропейско пътешествие , минала през държавите Италия, Римъния, Гърция и т.н.
Стигнала до България, както пътувала и се радвала на красивата природа - гледа едно стадо кози и един млад и строен мъж.
Тъй като не била правила от доста време с*кс, веднага я обзела мисълта за едно яко чукане с младежа.
Не могла да издържи и оптишла при него.
Говорили ,говорили и както си говорили, така и направи ли работата.
На нея страшно много й харесало и му казала :
-Не , ти си невероятен , взимам те с мен в Германия, ще чистя , ще готвя , пари ще ти давам , а ти само ще стоиш вкъщи и ще правиш с*кс с мен.
На младежа му се сторила добра идеята , но не можел да остави козичките , и й рекъл:
- Няма кой да се грижи са козичките и не мога да дойда с теб. Но му хрумнало да предложи брат си , който по цял ден само мързелувал.
Тя го попитала:
-А той добър еб*ч ли е като теб?
Той й отговорил:
-Ми, честно да ти кажа незнам , само знам, че преди две години на*ба една мечка и до ден днешен му носи мед пред врата...

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Ораганизирало се състезание между България, Франция и САЩ. Целта на състезанието била да се докаже кой е най-издръжливият народ, и така след дълго умуване решили да тестват издръжливостта на представителите на съответната държава, като ги пуснат заедно в дълбока пещера без храна и вода, и който издържи най-много печели приз и голяма парична награда.
Спуснали българина, французина и американеца в пещерата. Минало се седмица, започнали да огладняват, минала втора - гладът станал нетърпим, обаче и тримата инати - никой не се отказва. Решили да теглят чоп, който се падне - реже нещо от себе си и го ядат. Теглили чоп, паднал се американеца , мислил, мислил, какво да прави - отрязъл си ръката и една седмица изкарали с нея. След това дошла нова седмица, започнали отново да огладняват, след нея втора, гладът пак станал непоносим, докато най- накрая решили пак да теглят чоп. Този път било ред на французина. Отрязъл си той единия крак и изкарали известно време. След две седмици гладът пак започнал да ги мори, било вече ред на българина да даде нещо от себе си. Станал нашият, извадил си к*ра, надървил го и французина възкликнал "Оооо салам !" . Българинът го изгледал и отвърнал:
-Какъв салам бе, яжте по един крем и си лягайе!

Добавен преди 12 години 0 Преглед

Иванчо се оженил за Марийка - една седмица познанство, веднага в гражданското, брак - шок за махалата. Тя е много шавлива и повече от половината му приятели я били чаткали. Животът продължава - кофти, че Иванчо, като седне на чаша с аверите, всеки му е баджанак и малко е неудобно. Една вечер се запил той с най-големия му приятел Гошо и онзи след 6 ракии набрал кураж:
-Иванчо, знаеш, че сме приятели от 10 години, знаеш, че Мимито беше учебен полигон даже и за теб. Много те обичам и уважавам, ти си ме учил на много работи, в това число на рибарлък и сега съм щампион на България по спортен риболов.Що го взе това момиче?
-Как да не го взема, бе Гошо? Последните три състезания по риболов кой ги спечели? Аз! Знаеш ли какви хубави глисти има, всичко кълве на тях - шаран, сом, пъстърва. Чукам си я само с задния двор, на нея й е кеф и събирам по едно бурканче стръв!

Добавен преди 12 години 13 Преглед
Вижте още...