Тате, тате, разкажи ми приказката...

- Тате, тате, разкажи ми приказката за трите прасенца!
- Дъще, ти си знаеш, че баща ти е юрист и си има много работа. Татко няма време! А и освен това книжката я няма, а аз не умея да разказвам.
- Е-е-е, разкажи ми колкото можеш!
- Добре, добре... та докъде бяхме стигнали? А, да – спомних си! Вълкът, виновен за две престъпления за увреждане на чуждо имущество, съпроведен с убийство по особено жесток начин, мотивиран от лична неприязън, се отправил към къщата на третата жертва (по-нататък „Наф-Наф”), с цел да извърши престъпно деяние по смисъла на Наказателния кодекс. От своя страна лицето, наричано Наф-Наф, предприело действия, реализиращи от обективна страна изпълнително деяние, представляващо състав на престъпление, описано в Наказателния кодекс като „превишаване пределите на неизбежната отбрана”. В следствие на което на заподозрения, наричан с прозвището „Вълк”, били нанесени травми, несъвместими с живота. В съответствие с разпоредбите на Наказателния кодекс, и след като се взели предвид отегчаващите и смекчаващи вината обстоятелства, както и чистото му съдебно минало, лицето Наф-Наф получило две години условно наказание лишаване от свобода, като присъдата му подлежала на обжалване в 15-дневен срок.

Добавен 10     Оценка: 1 от възможни 10 - общо: 484



« Предишен Следващ »

Още яки вицове

- Бабо, бабо, а защо ти е толкова голям прозореца?
- За да хвърлям по-големи чували с пари, моето дете...

Добавен преди 10 години 13 Преглед

Mечо Пух тичаше с пушката, а пред него, ужасен бръмчеше Карлсон и крещеше:
- Нямам мед бе, не съм пчела...

Добавен преди 10 години 12 Преглед

Съвременната Алиса, ако попадне в Огледалния свят, ще се забърка накъде да си прави селфи.

Добавен преди 10 години 4 Преглед

- Тате, защо Джудженцата на Снежанка се смеят и хилят постоянно като търчат?
- Защото моето момче като търчат, тревата ги гъделичка по таш*ците!

Добавен преди 10 години 6 Преглед

- Мили, аз съм дошла при теб от приказка!
- От каква?
- Как от каква, от хубава.
- За какво те изгониха?

Добавен преди 10 години 6 Преглед

Година след сватбата, принцът спря да прави разлика между Пепеляшка и пепелянка.

Добавен преди 10 години 7 Преглед

Седи Али Баба и тупа килим с бухалка. Минава Аладин и го пита:
- Не пали, а?

Добавен преди 10 години 20 Преглед

Вълкът винаги ще бъде лош, ако слушаме само Червената шапчица...

Добавен преди 10 години 17 Преглед

За принцесите, които все още чакат да срещнат принца и да се омъжат за него имам новина.
Да си знаете, че те по цял ден лежат на дивана и драпат камбаните, защото принцовете не работят, нали така?

Добавен преди 10 години 7 Преглед

- Черният пипер сигурно прави всички люти. Оцетът ги прави кисели, горчицата ги огорчава, лукът ги прави лукави, виното носи чувство на вина, а сладкишите ги правят сладки и добри. Колко жалко, че никой не знае за това... Всичко би било толкова просто. Хапнеш си сладка и ставаш добър.
Алиса в страната на чудесата

Добавен преди 10 години 6 Преглед

- Ориснице, искам за себе си дракон!
- Може ли нещо по-простичко?
- Тогава искам да ям и да не дебелея.
- Какъв цвят дракон искаш?

Добавен преди 10 години 11 Преглед

Шерлок погледна мокрия отпечатък от стъпката на Пинокио, всмукна от лулата и си каза:
- "Хммм, дъп степ!"

Добавен преди 10 години 1 Преглед

Продавачката в Лавка, познаваше всички жители на комплекса, по коремите им.

Добавен преди 10 години 3 Преглед

Феята си върви по пътя и вижда, как Пепеляшка плаче, отива при нея и съответно я пита:
- Пепеляшке, какво ти е? Защо плачеш?
Пепеляшка отвръща с тънък и писклив гласец:
- Ми, защото не мога да отида на бала тая вечер!
Феятата попитала:
- Защо така пепеляшке? Рокля ли нямаш?
- Не... Бала е утре.

Добавен преди 10 години 6 Преглед

- Ти коя си?
- Спящата Красавица.
- И защо изглеждаш толкова страшно?
- Ми ся ставам...

Добавен преди 10 години 10 Преглед
Вижте още...