Вицове за Червената шапчица
В тази категория има 415 вица, разпределени в 28 под-страници.
"Червената шапчица" явно не е наша приказка. При нас с банички се отива ОТ баба а не КЪМ баба!
Вървяла си червената шапчица из гората и изведнъж срещу нея гледа върви едно дребно , грозно , джудже влачещо огромен куфар.
- Ко носиш в тоя куфар, бе джудже?
- Диви ху*чета!
- КО!!!
- Ти ко диви ху*чета не си ли виждала?
- Ми не покажи ми!
Отворило джуджето куфара, а той наистина пълен с ху*чета. Мърдащи.
Полюбопитствала шапчицата за какво служат. Джуджето затворило куфара, дръпнало шапчицата на страни и обяснило:
- Като кажеш "люляк" -то почва да те такова. Като кажеш "круша" – спира.
Шапчицата измолила едно за себе си и подсвирквайки си из гората продължила към баба си. По някое време решила да пробва - "люляк" - иииии КЕФ, "КРУША" спряло. Люляк - круша - люляк - круша - люляк... и се спънала в един корен и забравила думата за спиране. Ами сега. Върви си тя към баба си ма вече не и е готино и сълзи текът от очите и. Влиза при баба си и от прага вика:
- Бабо кажи люляк!
Бабата казала люляк и на стари години и се натресло нещо дето не е и очаквала. Легнала бабата да мре. Влиза кумчо вълчо.
- Бабо ша тъ ям!
- Кажи първо люляк и после кот искаш ма прави.
Казал вълчо думата и му се отяло. Хукнал той из гората и насреща му ловеца. Хукнал вълчо към ловеца.
- Кажи люляк и ме застреляй! Моля те!
Ловеца го погледнал учудено ама казал люляк. Забравил и пушка и вълк. Ходил като замаян из гората, блъскал се в дърветата и накрая седнал в един поток. Три дена седял там и го удавил.
Върви си ловеца из гората. Всичко го боли. Целия свят му е крив. И ко да види. Насреща му едно дребно, грозно джудже, влачи един огромен куфар.
- Ко носиш в тоя куфар бе грозник, изръмжал ловеца.
- Ми диви ху*чета.
- Я да видя!
Отворило куфара. Навел се ловеца и погледнал.
-Я! Люляци!
Червената шапчица попитала:
- Бабо, защо са ти толкова големи очите?
- Току що ми дойде сметката за тока, бабиното!
Вървяла си Червената шапчица през гората и срещнала Кумчо Вълчо.
- Къде отиваш ма, п*тко заспала? - попитал вълка.
- Аз не съм п*тка заспала, аз съм Червената шапчица.
- Ами къде ти е тогава червената шапчица?
- Въййй, к'ва съм п*тка заспала…
- Що е то - мъничко, червеничко, около него стърготини хвърчат?
- Червената шапчица прави свирка на Пинокио.
- Каква интересна опашка имаш! - казала Червената Шапчица, сядайки на коленете на Вълка.
- Това не е опашка, ти си още малка и не ги разбираш тия работи. - казал Вълкът.
- Я се виж, още мляко около устата имаш.
- То не е мляко... - казала Червената Шапчица и силно се изчервила...
- Има ли полза от Фейсбук?
- Да. Ако Червената шапчица имаше Фейсбук, щеше да знае, че големият лош вълк се е отбелязал от къщата на баба ѝ и има статус „Още се чувствам гладен!“
Вълкът се надвесил над бабата на Червената Шапчица и казал:
- Ще те ям! Избирай с какво - с кетчуп или с майонеза?
- По-добре с телевизора, че след малко ми почва сериала.
- Ти каква си патка заспала?
- Аз не съм патка заспала, аз съм Червената шапчица.
- А къде ти е шапката?
- Ау, каква съм патка заспала.
Червената шапчица минавала през гората, където растели много гъби, и затова не успяла достатъчно добре да различи вълка от баба си.
Срещнала в гората Червената шапчица лошият вълк. Метнала му се на врата и съблазнително рекла:
- Направи ми нещо …лошо, нещо… ама много лошо!
- Добре! - казал вълкът и ѝ счупил крака.
Четвъртата вълна в приказките:
- Снежанка вече живее само с едно джудже, другите били контактни и ги затворили.
- Вълкът записал седемте козлета като домашни любимци, за да ги разхожда, но всъщност тайно се презапасил с храна...
- Червената шапчица вече не ходи до баба си, на бабата ѝ носят храна до дома ѝ.
- Спящата красавица никой не я докосва, даже от щаба я дали за пример за спазване на правилата.
- Грозното патенце ще става все по-грозно - козметиците и фризьорите не работят.
- Трите прасенца си остават вкъщи при майка им, ще строят къщи, като отмине вирусът.
- Хензел и Гретел се загубили в гората, защото не ги пуснали да вървят заедно. Все пак извадили късмет - вещицата е от рисковата група.
- Дядо вади ряпа само между 8.30 ч. и 10.30 ч.
- По същото време и баба Мравка тича за храна, а щурецът е безработен - сватбите и семейни празненства са забранени.
- Лъжливото овчарче го глобили 5000 лв. за разпространяване на невярна информация, а в дядовата ръкавичка вече се влиза само по един.
- Пепеляшка си загубила и втората обувка, докато бързала за брифинга.
- В крайна сметка Малкият принц си е най-добре, защото той живее на друга планета.
Върви крава по поляната и вижда Червената шапчица, която лежи пияна.
- Горката Червена шапчица - мисли си кравата - ще ѝ дам да си пийне млекце.
Застава над Червена шапчица и си тика вимето пред лицето и.
Девойката едвам отваря едното си око и казва:
- Спокойно, момчета, не всички наведнъж!
Даже да не знаеш, кой е написал "Червената шапчица." Лесно можеш да се досетиш, че това не е българска приказка. При нас, с банички се връщаш от баба, а не отиваш при нея!
Римейк на приказката за Червената Шапчица.
- Бабо, а защо са ти толкова големи?
- Силикон, бабе!
